PlusLiga: Pierwsze 3:0 Asseco Resovii

W meczu 12. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii wygrali z Cuprum Lubin 3:0. To pierwsze zwycięstwo drużyny z Podkarpacia w trzech setach odniesione w obecnym sezonie ligowym.

W pierwszym secie wyrównaną walkę oglądaliśmy do stanu 13:13, później inicjatywę przejęli gospodarze. Seria pięciu wygranych akcji przy zagrywkach Rafała Buszka dała im wyraźną przewagę (17:13), dzięki której mogli w końcówce grać punkt za punkt. Goście słabiej przyjmowali, popełniali też proste błędy i nie byli w stanie zmniejszyć strat. Thibault Rossard skutecznym atakiem ustalił wynik tej części meczu na 25:21.

Druga odsłona nieco dłużej była wyrównana. Do stanu 17:17 przyjezdni dotrzymywali kroku rywalom, później rzeszowianie wygrali cztery piłki (21:17) i był to kluczowy moment seta. Goście jeszcze złapali punktowy kontakt, ale popełniali błędy w ważnych momentach. Skuteczny blok gospodarzy zamknął tego seta (25:22).

W trzeciej partii rywale nie zdołali już stawić czoła gospodarzom. Asseco Resovia przeważała od początku (8:5), a z akcji na akcję rywale wyglądali na coraz bardziej zrezygnowanych. Dobiła ich seria David Smitha w polu zagrywki (22:14), potem skuteczną zagrywkę na wagę piłki meczowej dorzucił jeszcze Damian Schulz, a skuteczny blok na Masahiro Yanagidzie zakończył to spotkanie w kolejnej akcji (25:15).

Najwięcej punktów: Damian Schulz (13), Thibault Rossard (12) – Asseco Resovia; Igor Grobelny (17) – Cuprum. MVP: David Smith.

Asseco Resovia – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)

Asseco Resovia: Bartłomiej Lemański, Łukasz Kozub, Damian Schulz, Thibault Rossard, David Smith, Rafał Buszek – Luke Perry (libero) oraz Marcin Możdżonek, Dawid Dryja.
Cuprum: Kert Toobal, Igor Grobelny, Mariusz Marcyniak, Przemysław Smoliński, Masahiro Yanagida, Jakub Ziobrowski – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Damian Boruch.

Wyniki, terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 12. kolejki PlusLigi:

2018-12-15: PGE Skra Bełchatów – Stocznia Szczecin (odwołany)
2018-12-15: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:20)
2018-12-15: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 18:25, 25:23, 25:17, 9:15)
2018-12-16: Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)
2018-12-16: Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa 2:3 (22:25, 17:25, 25:19, 25:20, 11:15)
2018-12-17: Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).