PŚ w skokach: Żyła czwarty raz z rzędu na podium?

Zimowe
PŚ w skokach: Żyła czwarty raz z rzędu na podium?
for. PAP

Piotr Żyła powalczy w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu o kontynuację dobrej passy z ostatnich tygodni. 31-letni Polak w trzech poprzednich zawodach cyklu stawał na podium.

Żyła w tym sezonie imponuje równą formą. Jego najsłabszym wynikiem jest, jak na razie, szósta lokata z inauguracji w Wiśle. Ostatnio zaś nie zwalnia tempa - w Niżnym Tagile był drugi i trzeci, a w sobotę w szwajcarskim Engelbergu drugi. Wcześniej na tym obiekcie ani razu nie znalazł się w Top3.

 

- Moje sobotnie skoki były dość dobre. Bardzo ciężko pracowaliśmy latem i teraz mamy tego efekty - powiedział Żyła, który jest wiceliderem klasyfikacji generalnej.

 

W przeszłości w Szwajcarii dobrze radził sobie zazwyczaj Kamil Stoch - siedem razy stawał tam na podium. W sobotę trzykrotny mistrz olimpijski był jednak dopiero dziewiąty, co jest jego najgorszym rezultatem w tym sezonie.

 

O 14:15 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa niedzielnych zmagań. Półtorej godziny wcześniej zaczną się zaś kwalifikacje, w których - poza Żyłą i Stochem - wezmą udział również: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny. Dzień wcześniej zajęli oni - odpowiednio - 13., 26., 31. i 41 miejsce.

 

Stoch broni się przed wypadnięciem poza podium w klasyfikacji generalnej. Obecnie jest trzeci, razem z Norwegiem Johannem Andre Forfangiem.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze