Ile będzie kosztowało zwolnienie Mourinho?

Piłka nożna
Ile będzie kosztowało zwolnienie Mourinho?
fot. PAP

Gdyby "pozbycie" się portugalskiego trenera było takie łatwe, to prawdopodobnie działacze Manchesteru United zdecydowaliby się na taki krok. Łatwe to jednak nie jest - oczywiście z powodów finansowych.

Premier League zbliża się do półmetka. Już na tym etapie Manchester United traci do pierwszego Liverpoolu aż 19 punktów! Jest to kolosalna strata, która wydaje się praktycznie nie do odrobienia. Najgorsze nie są jednak tylko wyniki. Zespół Mourinho nie prezentuje niczego ciekawego na boisku, a niedzielne spotkanie właśnie z Liverpoolem dla wielu było przesadą. "The Reds" oddali bowiem aż 36 strzałów przy czterech "Czerwonych Diabłów"!

 

Wielu obserwatorów spodziewało się, że zwolnienie Mourinho wydarzy się jeszcze przed końcem roku. Zresztą spekulowało się nawet, że piłkarze wiedzą, że Portugalczyk lada dzień pożegna się ze stanowiskiem. To jednak nie jest takie proste i... tanie. Jeśli Manchester United chciałby rozwiązać kontrakt z Mourinho - bo o porozumieniu stron raczej nie ma co myśleć - musiałby wypłacić mu kwotę oscylującą wokół 24. milionów funtów!

 

Do czwartej Chelsea gracze z Old Trafford tracą 11 punktów. Co jeśli nie uda im się zająć miejsca w TOP 4 premiowanego grą w Lidze Mistrzów? Wtedy klub będzie musiał zapłacić Mourinho "tylko" 18 milionów funtów.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie