NHL: Przerwana seria zwycięstw Tampa Bay Lightning

Po ośmiu kolejnych wygranych, najlepszy obecnie zespół hokejowej ligi NHL Tampa Bay Lightning przegrał na wyjeździe 4:5 po dogrywce z Winnipeg Jets. Gospodarze odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.

O sukcesie Jets przesądził gol Marka Scheifele w 65. minucie. Wcześniej rywalizacja odbywała się na zasadzie bramka za bramkę, nikomu nie udało się prowadzić różnicą dwóch trafień. W drużynie Jets dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Nikolaj Ehlers.

Hokeiści z Winnipeg są na czele Konferencji Zachodniej, ex aequo z Calgary Flames - po 46 pkt. Na Wschodzie zdecydowanie prowadzi Tampa Bay Lightning - 52.

Drużyna Flames pokonała na wyjeździe St. Louis Blues 7:2. Już po pierwszej tercji wygrywała 4:0, potem gra się wyrównała. Po dwa gole uzyskali Johnny Gaudreau i Alan Quine. "Płomienie" triumfowały w ośmiu z ostatnich dziewięciu spotkań.

Wicemistrzowie ligi Vegas Golden Knights zwyciężyli w Nowym Jorku zespół Rangers 4:3, a w dogrywce bramkę zdobył Alex Tuch.

Marc-Andre Fleury obronił 27 strzałów i zapisał na koncie 423. wygraną w karierze, co dało mu awans na dziewiąte miejsce klasyfikacji wszech czasów; dzieli tę pozycję z Tonym Esposito.

Chicago Blackhawks prowadzili z San Jose Sharks 2:0 i 3:2, ale ostatecznie ulegli rywalom 3:7. Pięć z 10 goli kibice obejrzeli w pierwszej tercji. Pierwsze prowadzenie "Rekiny" objęły dopiero w 28. minucie po trafieniu Barclaya Goodrowa. Potem wynik jeszcze podwyższyli Logan Couture, Kevin Labanc i Tomas Hertl.

W punktacji kanadyjskiej nadal prowadzą gracze Colorado Avalanche Mikko Rantanen - 56 (15+41) i Nathan MacKinnon - 52 (21+31). W niedzielę w przegranym meczu z Vancouver Canucks 2:4 o jedną asystę dorobek wzbogacił Connor McDavid z Edmonton Oilers - 49 (19+30).

Na czele listy najskuteczniejszych znajduje się Aleksandr Owieczkin (Washington Capitals) - 29 bramek.