Perugia z kolejnym triumfem! Ósma statuetka MVP dla Leona

Wilfredo Leon poprowadził Sir Safety Conad Perugię do 10. zwycięstwa w tym sezonie. Polak zdobył 18 punktów w wygranym 3:1 meczu przeciwko Globo Banca Del Frusinate Sora i po raz ósmy w tym sezonie został wybrany MVP spotkania. Perugia jest liderem Serie A1.

Sir Safety Conad Perugia Wilfredo Leona po dość niespodziewanej porażce 1:3 na wyjeździe z Kioene Padovą szukała powrotu na zwycięską ścieżkę w Veroli przeciwko Globo Banca Del Frusinate Sora Michała Kędzierskiego. Niemoc podopiecznych Lorenzo Bernardiego wciąż jednak trwała w pierwszym secie. Po przegranej pierwszej partii większa koncentracja w polu zagrywki pozwoliła zespołowi Wilfredo Leona odzyskać kontrolę nad meczem i wygrać 3:1. Dzięki temu ekipa Polaka zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej części rundy zasadniczej.

Wilfredo Leon, który dołączy do reprezentacji Polski w 2019 roku, zdobył dla zwycięzców 18 punktów, w tym sześć w polu serwisowym. Sam miał jednak problemy z przyjęciem zagrywki rywali, którzy kilka razy ustrzelili siatkarza Perugii. Mimo wszystko Leon został wybrany MVP spotkania. Zakończył starcie z 63-procentową skutecznością w ataku. Tym samym pracuje na trzeci już tytuł siatkarza miesiąca. Polak został wyróżniony w październiku, natomiast w listopadzie nagrodę "zgarnął" Uros Kovacević z Trentino.

Niekwestionowanym hitem rozgrywanej w ten weekend 12. serii spotkań były tak zwane Derby A22, czyli mecz Trentino kontra Modena, decydujący o ewentualnym drugim miejscu, po pierwszej połowie rundy zasadniczej. Uros Kovacević poprowadził swoich kolegów do wygranej w drugim secie, pomógł im obudzić się z początkowego letargu i w rezultacie odnieść pewne zwycięstwo za trzy punkty. Bartosz Bednorz pojawił się na dłuższą chwilę pod koniec czwartego seta, ale nie dał rady pomóc swojej drużynie w doprowadzeniu do tie-breaka.

Globo Banca Popolare del Frusinate Sora - Sir Safety Conad Perugia 1:3 (25:22, 16:25, 18:25, 16:25)

Itas Trentino - Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (24:26, 25:23, 25:23, 25:20)