PlusLiga: Chemik Bydgoszcz ograł MKS Będzin

W spotkaniu kończącym 12. kolejkę PlusLigi siatkarze Chemika Bydgoszcz wygrali z MKS Będzin 3:0. W każdym z setów goście długo dotrzymywali kroku rywalom, ale w końcówkach setów inicjatywa należała do podopiecznych Jakuba Bednaruka.

W premierowej odsłonie długo oglądaliśmy wyrównaną walkę. W pewnym momencie przewagę uzyskali siatkarze z Będzina (10:12, 13:15), ale od stanu 17:17 inicjatywę przejęli gospodarze. O ich sukcesie przesądziła seria sześciu wygranych piłek z rzędu, zwieńczonych asem serwisowym Bartłomieja Lipińskiego (23:17). W tym okresie goście popełnili dwa niezwykle kosztowne błędy w ataku. Seta zakończyły dwa skuteczne ataki Nikoli Kovacevicia (25:18).

Drugi set zaczął się od mocnego uderzenia przyjezdnych (0:4), jednak gospodarze szybko wrócili do gry i odrobili straty (6:6). Gra toczyła się przy przewadze gospodarzy, choć będzinianie dotrzymywali rywalom kroku do stanu 18:17. Potem zagrywki Maksima Marozau (20:17) i Lipińskiego (23:19) pozwoliły gospodarzom uzyskać przewagę. Wynik seta na 25:21 znów ustalił Kovacević.

W trzeciej partii, podobnie jak w poprzednich, oglądaliśmy wyrównaną walkę (4:4, 14:14), znów jednak, gdy doszło do decydujących momentów seta, przewagę uzyskali bydgoszczanie. As serwisowy Bartosza Filipiaka dał im piłkę meczową, a zepsuty atak rywali zakończył trzeciego seta (25:20) i cały mecz.

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (15), Nikola Kovcevic (11), Maksim Morozau (11), Bartłomiej Lipiński (10) – Chemik; Jake Langlois (12), Lincoln Williams (12) – MKS. MVP: Bartosz Filipiak.

Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Chemik: Maksim Morozau, Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovcevic – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc.
MKS: Artur Ratajczak, Lincoln Williams, Jakub Peszko, Mateusz Kowalski, Lukas Tichacek, Jake Langlois – Michał Potera (libero) oraz Rafał Faryna, Tomasz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik, Adrian Buchowski.

Wyniki pozostałych meczów 12. kolejki PlusLigi:

2018-12-15: PGE Skra Bełchatów – Stocznia Szczecin (odwołany)
2018-12-15: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:20)
2018-12-15: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 18:25, 25:23, 25:17, 9:15)
2018-12-16: Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)
2018-12-16: Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa 2:3 (22:25, 17:25, 25:19, 25:20, 11:15)

2018-12-16: Asseco Resovia – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)