- Z jednej strony człowiek, który będzie boksował na swojej ziemi, a więc Rafał Grabowski, który ma "meksykański" styl walki. Szalona ofensywa, czasami nawet kosztem błędów taktycznych. Chłopak, który ma zaledwie cztery walki, ale inwestuje konsekwentnie w swoją karierę. Odwiedził Stany Zjednoczone, gdzie bywał w kilku gymach - między innymi ze słynnym Fredym Roachem. Potem ciekawe sparingi na antypodach - opisał jednego z bohaterów Borek.
 
- Kamil Młodziński obrał formę startową w przygotowaniach. Wyjechał do Wielkiej Brytanii i sparował z czołowymi zawodnikami, nawet z Amirem Khanem. Mam wrażenie, że był nieco lekceważony przez promotorów. Nikt nigdy w niego nie zainwestował na poważnie, nikt nie poświęcił mu wystarczająco czasu i uwagi. A on naprawdę umie boksować, a jego styl jest widowiskowy. Jeden Ameryka i Australia, drugi Wielka Brytania - opowiedział Borek. Jak te wojaże wpłyną na formę pięściarzy?
 
- Mimo, że to jest walka otwierająca galę, proszę się nie spóźnić. Ich style są gwarancją wielkiej wojny - zakończył organizator.
 
 
O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:
 
Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.
 
W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.
 
Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.
 
Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).
 
Karta walk gali "Wojna Domowa":
 
Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (4-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)
 
 
W załączonym materiale wideo wypowiedź Mateusza Borka na temat pierwszej walki MB Boxing Night: Wojna Domowa.