Carabao Cup: Manchester City i Burton w półfinale

Broniący trofeum Manchester City pokonał po rzutach karnych Leicester City 3:1 (po regulaminowym czasie gry był remis 1:1) w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Ligi w Anglii. Do półfinału awansował też trzecioligowy Burton Albion, który wygrał z Middlesbrough 1:0.

"The Citizens" wyszli na prowadzenie w 14. minucie, a strzelcem bramki był powracający po kontuzji Kevin De Bruyne. W 73. minucie wyrównał Marc Albrighton.

Regulamin nie przewiduje dogrywki i piłkarze przystąpili do rzutów karnych. W nich oba zespoły się myliły. Piłkarze Leicester City z czterech prób wykorzystali tylko jedną. Z Manchesteru City spudłował tylko Raheem Sterling i konkurs rzutów karnych zakończył się wynikiem 3:1 dla gości.

Z kolei występujące na zapleczu ekstraklasy Middlesbrough przegrało u siebie z trzecioligowym Burton Albion 0:1. Jedyną bramkę strzelił w 48. minucie Jake Hesketh.

W środowych meczach ćwierćfinałowych hitowym starciem będą derby północnego Londynu. Na Emirates Stadium Arsenal FC zmierzy się z  Tottenham Hotspur, natomiast Chelsea zmierzy się z AFC Bournemouth, którego bramkarzem jest Artur Boruc.