Czołowa drużyna I ligi siatkarzy zagra w PlusLidze!

Siatkówka

Po wycofaniu Stoczni Szczecin, w rozgrywkach PlusLigi pozostało trzynaście drużyn. W tej sytuacji pojawiło się pytanie: co z barażami o utrzymanie w ekstraklasie? Rzecznik PLS Kamil Składowski wyjaśnił to w rozmowie z Marcinem Lepą na kanale "Prawda siatki".

W pierwotnym założeniu drużyny z miejsc 13–14 po fazie zasadniczej PlusLigi miały ze sobą walczyć o uniknięcie baraży. Pokonany zespół z tej pary miał zagrać baraż z drużyną I ligi o prawo gry w PlusLidze w sezonie 2019/20. W sytuacji, gdy w ekstraklasie pozostało jedynie trzynaście drużyn, władze PLS zrezygnują z rozgrywania barażu.

 

– Intencja na tę chwilę jest taka i to jest pewne na 99,99%, że zrobimy w ten sposób: w przyszłym sezonie chcemy, by w PlusLidze grało czternaście zespołów. W tej sytuacji rezygnujemy z meczów barażowych i dajemy szansę pierwszoligowcowi, który będzie mistrzem bądź wicemistrzem – stwierdził Składowski.

 

Warunkiem gry w PlusLidze będzie oczywiście spełnienie wymogów licencyjnych.

 

– Mistrz I Ligi, jeśli będzie miał halę sportową, infrastrukturę i możliwości organizacyjno-finansowe do grania w PlusLidze, w przyszłym sezonie na pewno zagra w gronie czternastu drużyn ekstraklasy – dodał rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki SA.

 

Rozmowa z rzecznikiem PLS Kamilem Składowskim w załączonym materiale wideo. Całość na kanale "Prawda siatki".

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze