Futsal: Polski bramkarz najlepszy na świecie?

Piłka nożna

Bramkarz reprezentacji Polski w futsalu Michał Kałuża został nominowany do tytułu „Najlepszy Bramkarz Świata” w plebiscycie Umbro Futsal Awards 2018. Polak o nagrodę będzie rywalizował z dziewięcioma golkiperami z całego świata.

Organizatorem tego plebiscytu jest prestiżowy branżowy portal internetowy futsalplanet.com, który wyboru najlepszych z najlepszych dokona już po raz dziewiętnasty. Tegoroczne nagrody zostaną wręczone w dziesięciu kategoriach dla najlepszej: zawodniczki, bramkarki, zawodnika, bramkarza, młodzieżowca, arbitra, klubu, reprezentacji, trenera klubowego i trenera reprezentacji.
 
- Byłem zaskoczony samą nominacją, bo znaleźć się w takim gronie to już dla mnie ogromne wyróżnienie - podkreśla Michał Kałuża. - Jestem szczęśliwy z tego powodu i cieszę się, że ktoś mnie docenił. Myślę, że największy wpływ na to, że walczę o tę nagrodę miał nasz występ w finałach Mistrzostw Europy - uważa dwudziestolatek.
 
Zawodnik aktualnego Mistrza Polski, drużyny Rekordu Bielsko-Biała o nagrodę dla najlepszego bramkarza globu w 2018 roku rywalizować będzie z dziewiątką innych kandydatów którymi są: Miodrag Aksentijevic (Serbia), Careca (Brazylia), Guitta (Brazylia), Higuita (Kazchstan), Jesus Herrero Parron (Hiszpania), Stefano Mammarela (Włochy), Alireza Samini (Iran), Ho Van Y (Wietnam) i Georgi Zamtaradze (Rosja).
 
- Moim faworytem jest Higuita. To powinna być dla niego nagroda za to wszystko co zrobił w tym roku zarówno z klubem Kajrat Ałmaty i na Mistrzostwach Europy z reprezentacją Kazachstanu. Imponuje mi jego jedyny w swoim rodzaju ofensywny styl gry - przekonuje Kałuża. 
 
To nie pierwsza tego typu nominacja dla Polaka czy polskiego zespołu. W zeszłym roku siódme miejsce w klasyfikacji Najlepszy Trener Reprezentacji zajął Andrzej Bianga, który po szesnastu latach przerwy awansował z reprezentacją Polski do finałów Mistrzostw Europy. Z kolei Biało-Czerwoni zajęli dziewiąte miejsce w kategorii Najlepszej Reprezentacji. Czternaście lat temu Andrzej Szłapa i Krzysztof Filipczak byli nominowani w kategorii Najlepszy Zawodnik Świata. Wyniki plebiscytu poznamy na początku 2019 roku. 
Grzegorz Michalewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie