Probierz: Mamy dużo problemów

Piłka nożna
Probierz: Mamy dużo problemów
fot. Cyfrasport

- Podobnie jak na początku sezonu, tak przed ostatnim meczem w tym roku mamy dużo problemów – powiedział trener piłkarzy Cracovii Michał Probierz. W sobotę "Pasy" zmierzą się w spotkaniu 19. kolejki ekstraklasy z Zagłębiem w Lubinie.

Cracovia przeżywa najlepszy okres w tym sezonie. W trzech ostatnich meczach zdobyła komplet punktów i awansowała na 11. miejsce w tabeli. To stwarza realne szanse na walkę o grupę mistrzowską w trakcie wiosennych spotkań.

 

Przed wyjazdem do Lubina trenerowi Probierzowi nie brakuje jednak problemów, przede wszystkim w defensywie. Z powodu żółtych kartek pauzować muszą dwaj stoperzy – Niko Datković i Ołeksij Dytiatjew, a kontuzja żeber wykluczyła z gry prawego obrońcę Diego Ferraresso.

 

- Podobnie jak na początku sezonu, tak przed ostatnim meczem w tym roku mamy dużo problemów. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Mamy jeszcze trzech kontuzjowanych zawodników, ale robimy wszystko, aby postawić ich na nogi. Do Lubina pojedzie 20 piłkarzy i tam na miejscu wybierzemy 18-osobową kadrę. Ten mecz będzie weryfikacją dla tych, którzy czekali na swoją szansę. Mam nadzieję, że ją wykorzystają i wiosną będą rywalizować o miejsce w składzie – powiedział Probierz, który zapewne wstawi do składu Michała Helika i Kamila Pestkę. Obydwaj ostatnio rzadko pojawiali się na boisku.

 

Zagłębie do tej pory grało poniżej oczekiwań, ale w ostatnim meczu rozgromiło w Białymstoku Jagiellonię aż 4:0 i zaprezentowało efektowny futbol.

 

- Trzeba przyznać, że Zagłębie rozegrało bardzo dobry mecz. Szybko objęli prowadzenie i kontrolowali grę. W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się Patryk Tuszyński, którego bardzo dobrze znam. Poza tym jest tam jeszcze kilka indywidualności. Czeka nas trudny bój – oszacował szkoleniowiec.

 

W Cracovii powoli myślą już o przyszłości. Probierz przyznał, że w najbliższym oknie transferowym chce pozyskać dwóch piłkarzy – skrzydłowego i napastnika. Zapowiedział też, że kilku zawodników odejdzie.

 

- Będziemy chcieli, aby wiosną kadra liczyła 22 zawodników plus kilku młodych, którzy będą się rozwijać – wyjawił.

 

Z myślą o przyszłości Cracovia przedłużyła kontrakt ze swoim najzdolniejszym piłkarzem – Sebastianem Strózikiem. Nowa umowa 19-letniego napastnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Strózik staje się coraz mocniejszym punktem zespołu, a w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin zdobył zwycięskiego gola. Było to premierowe trafienie nastolatka w meczu ekstraklasy.

 

Mecz w Lubinie rozpocznie się w sobotę o godz. 18. W poprzednim spotkaniu tych drużyn w Krakowie Zagłębie wygrało 1:0.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie