Skorek: Ogromne wyróżnienie dla Kurka i reprezentacji Polski

Siatkówka

Drugi raz w historii Polskie Radio przyznało Nagrody Sportowe imienia Bohdana Tomaszewskiego. Podczas gali 19 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie wręczono dziesięć statuetek. Dwie z nich zgarnęli siatkarze. Drużyną 2018 roku została reprezentacja Polski, która podczas tegorocznych mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii zdobyła złoty medal. Wyróżniono też MVP mundialu Bartosza Kurka. Zawodnik ONICO Warszawa otrzymał nagrodę słuchaczy "Kroniki Sportowej" Polskiego Radia.

To była formalność. Kapituła PR wybierając najlepszą drużynę roku miała uproszczone zadanie. Złoty medal, obroniony tytuł mistrzów świata i MVP turnieju dla Bartosza Kurka - wszystko przemawiało za drużyną Vitala Heynena. Reprezentacja Polski w siatkówce nieoczekiwanie powtórzyła sukces sprzed czterech lat, kiedy triumfowała we własnym kraju. Wielkim nieobecnym tamtego mundialu był Kurek, który tym razem nie miał sobie równych, zostając przy okazji najlepszym siatkarzem Europy. O wyróżnieniach Polskiego Radia dla polskich siatkarzy porozmawialiśmy z mistrzem olimpijskim i mistrzem świata - Edwardem Skorkiem.

 

Wojciech Łasicki: Drużyną roku według kapituły nagrody imienia Bohdana Tomaszewskiego została nasza reprezentacja siatkarzy. To chyba spodziewana nagroda za niespodziewany sukces.


Edward Skorek: Myślę, że nikt nie spodziewał się takiego sukcesu siatkarzy. Przed mistrzostwami świata mówiliśmy, że czwarte miejsce będzie bardzo dobrym osiągnięciem. W turnieju zespół Heynena przeszedł ogromną metamorfozę, ponieważ w trakcie przytrafiły się słabsze momenty. Oczywiście były też te mecze, które dodały skrzydeł Biało-Czerwonym. Wtedy nasi siatkarze uwierzyli, że w mundialu będą mogli coś ugrać. Nie tylko medal, ale i coś więcej. Złoto.


Nagroda dla drużyny to wyróżnienie kapituły. Natomiast chyba cenniejszym laurem jest statuetka od słuchaczy, która trafiła do Bartosza Kurka. Ani Kamil Stoch, ani żaden z piłkarskich gwiazd reprezentacji Polski, a siatkarz zdobywa tę nagrodę i uznanie tych najważniejszych czyli kibiców.


Rzeczywiście jest to ogromne wyróżnienie dla Bartka. Chłopak przeszedł zresztą ogromną metamorfozę. Miał wzloty i upadki jak to zwykle bywa w sporcie. Chwała jednak dla niego, że potrafił się pozbierać i zagrał fantastyczny turniej we Włoszech i Bułgarii.


Reprezentacja polskich siatkarzy podczas wrześniowych mistrzostw świata zdobyła złoty medal, pokonując w wielkim finale Brazylię 3:0. W meczu półfinałowym Biało-Czerwoni wygrali w pięciu setach z faworyzowanymi Amerykanami. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Bartosz Kurek. 30-letni atakujący w trakcie światowego czempionatu zdobył 171 punktów, najwięcej spośród wszystkich siatkarzy.

 

Cała rozmowa z Edwardem Skorkiem zamieszczona w materiale wideo.

Wojciech Łasicki, PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze