Borek o walce Jonak - Robinson: Niech Damian niczego nie planuje

Sporty walki

Jeżeli Damian wygra po raz trzeci z rzędu i w dobrym stylu to myślę, że jakaś gwiazda światowego boksu skusi się na ten nieskażony rekord w 2019 roku. Ale jak mawia Tomasz Adamek: - Człowiek planuje, Pan Bóg się śmieje, więc Damian nie powinien niczego planować tylko skupić się na walce z Robinsonem - powiedział przed MB Boxing Night: Wojna Domowa promotor MB Promotions Mateusz Borek.

- Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO) człowiek z Birmingham przegrał w ostatniej walce z niepokonanym Markiem Heffronem. Przyjechał do Polski, żeby skraść ten niesamowity, nieskażony rekord Damiana Jonaka (40-0-1, 21 KO). Nasz pięściarz jest bardzo doświadczony, ale przez perturbacje z poprzednimi promotorami nie boksował przez wiele miesięcy. Zaliczył bardzo przeciętny występ na Polsat Boxing Night przeciwko Marcosowi Jesusowi Cornejo. Stoczył trudny pojedynek z Sherzodem Khusanovem, gdzie pierwsze trzy rundy były dla rywala. Jednak potem Damian się podniósł, przyspieszył i walczył na swoim poziomie, dzięki czemu wygrał ten ośmiorundowy pojedynek - przypomniał promotor Mateusz Borek.

 

- Rywal Jonaka jest bardzo silny, a do tego jest obdarzony mocnym ciosem. "Obija się" na sparingach z najlepszymi pięściarzami na Starym Kontynencie. Andy Robinson pseudonim "Animal", zobaczymy co to "zwierze" z Birmingham pokaże w starciu z Damianem, który jest bardzo doświadczony i myśli w ringu - zauważa organizator gali w Radomiu.

 

- Szczerze mówiąc nie wiem, z kim w narożniku wyjdzie Damian. Podczas ostatniego pojedynku z Khusanovem miał pojawić się z nim Robert Złotowski, ale w dniu walki Damian dostał wiadomość, że trener jest chory i ostatecznie nie dojdzie. Wydarzyło się coś poza kurtyną, bo nie słyszałem, żeby w jego narożniku miał stać trener Złotkowski - mówi zagadkowo promotor bokserki.

 

Cała wypowiedź na temat walki Jonak - Robinson w załączonym materiale wideo.

 

Ostatnie bilety na MB Boxing Night: "Wojna Domowa" jeszcze w sprzedaży!

 

W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.

 

W Radomiu wystąpią także lokalni bohaterowie Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO), którego stawką będzie Mistrzostwo Polski. Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.

 

Na ringu pojawi się również niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO). Adam Balski (12-0, 8 KO) natomiast zmierzy się z Ukraińcem Serhijem Radchenko (7-2, 2 KO). Do tej pory Polacy niepokonani, ale zagraniczni pięściarze zapowiadają sprawienie przykrej niespodzianki radomskiej publiczności.

 

Aktualna karta walk gali "Wojna Domowa":

 

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (27-4-3, 9 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Serhij Radchenko (7-2, 2 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)

 

Ostatnie bilety na MB Boxing Night: "Wojna Domowa" jeszcze w sprzedaży!

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie