Piątek oraz Kouame w tym sezonie, biorąc pod uwagę tylko występy ligowe, strzelili razem 15 goli. Z czego aż dwanaście jest autorstwa polskiego snajpera. Okazały dorobek sprawia, że reprezentant Biało-Czerwonych o jedno trafienie wyprzedza samego Cristiano Ronaldo.

 

21-letni Kouame, który doskonale rozumie się na boisku ze swoim partnerem z ataku, w rozmowie z serwisem telenord.it, zdobył się na szczere wyznanie. - Kiedy zobaczyłem Krzysztofa po raz pierwszy na treningu, to muszę przyznać, że nie zrobił na mnie wrażenia. Kompletnie żadnego wrażenia - stwierdził zaskakująco piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej.

 

Młody napastnik urodzony w Abidżanie podkreślił, że szybko zmienił zdanie na temat kolegi klubowego. - Jednak kiedy zobaczyłem go w akcji podczas pierwszego sparingu, to błyskawicznie zdałem sobie sprawę, że pierwsze wrażenie z zajęć treningowych było nietrafione. Krzysztof doskonale potrafi odnaleźć się właśnie podczas rywalizacji - zaznaczył Iworyjczyk.

 

Kouame w 16 meczach ligowych w tym sezonie strzelił 3 gole oraz zaliczył 4 asysty. Z kolei Piątek w 18 występach w barwach Genoi zdobył 18 bramek.