Rzecznik PLS: Niedzielne mecze odbędą się zgodnie z planem

Siatkówka
Rzecznik PLS: Niedzielne mecze odbędą się zgodnie z planem
fot. CyfraSport

W piątek w Karwinie doszło do katastrofy górniczej. Mimo żałoby narodowej w niedzielę, dwa spotkania Ligi Siatkówki Kobiet zostaną rozegrane zgodnie z planem. Poinformował o tym rzecznik PLS Kamil Składowski.

W naszym kraju ogłoszono dzień żałoby narodowej celem uczczenia pamięci zmarłych tragicznie górników w kopalni w Karwinie. Tym dniem ustanowiono niedzielę 23 grudnia - zaplanowano wówczas dwa spotkania Ligi Siatkówki Kobiet: Grot Budowlani Łódź kontra MKS Kalisz oraz Chemik Police kontra ŁKS Łódź.
 
Składowski poinformował kibiców, że mecze zostaną rozegrane zgodnie z planem.
 

 

PZPS wydał oficjalny komunikat na temat żałoby narodowej na swojej stronie internetowej:
Polski Związek Piłki Siatkowej składa wyrazy głębokiego współczucia Rodzinom Górników tragicznie zmarłych w katastrofie w czeskiej kopalni w Karwinie. Jednocześnie w związku z niedzielną żałobą narodową ogłoszoną przez Andrzeja Dudę, Prezydenta RP apelujemy do organizatorów siatkarskich spotkań i wydarzeń o uczczenie pamięci Zmarłych chwilą ciszy i ograniczeniem oprawy muzyczno-artystycznej.
 
- Po konsultacji z premierem postanowiłem, że niedziela zostanie ogłoszona dniem żałoby narodowej. Mam nadzieję, że w całym kraju zostanie uczczona przynajmniej minutą ciszy pamięć naszych rodaków, którzy zginęli w kopalni w Karwinie - powiedział prezydent Andrzej Duda.
 
W kopalni w Karwinie (Czechy) w wyniku zapalenia się metanu zginęło według ostatnich informacji 13 górników. - Informacje od strony czeskiej są następujące: 12 górników ma obywatelstwo polskie, w tym jeden z nich od ponad 20 lat mieszka na terenie Republiki Czeskiej; 13-sty górnik jest obywatelem czeskim - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki, który udał się na miejsce zdarzenia.
ch, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze