PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP

W meczu 13. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmie GKS Katowice. Oba zespoły mają identyczny bilans w trzech ostatnich ligowych kolejkach, jednak w tabeli dzieli je 10 punktów. To ostatnie spotkanie drużyn w tym roku. Transmisja od godziny 17:30 w Polsacie Sport News.

W meczu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zadebiutuje nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli. Włoski trener wraca do drużyny ze Śląska po ośmiu latach przerwy. Dotychczas trenował AZS Olsztyn. Szkoleniowiec uważa, że poza liderującą ZAKSĄ czołówka PlusLigi jest bardzo wyrównana.

- Na ten moment w PlusLidze tylko ZAKSA prezentuje się wyraźnie lepiej od wszystkich. Za nimi jest kilka zespołów, które grają dobrą siatkówkę i które dokonały zmian, jak na przykład ONICO, przez co jeszcze bardziej podniosły swój poziom. W przypadku tej grupy drużyn trudno przewidzieć końcowy wynik - powiedział trener.

GieKSa nigdy nie wygrała z Jastrzębskim w swojej historii. Mecze w Katowicach zawsze kończyły się zwycięstwem gości po tie-breaku, w Jastrzębiu również byli dwukrotnie lepsi. GKS zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, natomiast ich rywale plasują się na czwartej pozycji.

Po rezygnacji Ferdinando De Giorgiego, nowy trener gości musi szybko poukładać zespół na nowo. Santilli ma jednak na to plan i zapewnia, że wkrótce drużyna wróci do swojej najlepszej dyspozycji.

- Chcę, aby Jastrzębski Węgiel był zespołem, który będzie zdolny wygrywać z tymi drużynami, zaczynając od Pucharu Polski, gdzie już chcemy być w najlepszej formie i dawać z siebie wszystko. Jeśli wzbijemy się na wyżyny naszych możliwości, wszystko jest możliwe – uważa Roberto Santilli.

Transmisja spotkania Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice od godziny 17:30 w Polsacie Sport News.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze