PŚ w biathlonie: Transmisja zawodów w Nowym Mieście w Polsacie Sport Extra

Zimowe
PŚ w biathlonie: Transmisja zawodów w Nowym Mieście w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Ósma w sprincie biathlonowego Pucharu Świata Kinga Zbylut potrzebuje jednego z najlepszych występów w karierze, aby utrzymać się w pierwszej dziesiątce sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km w Nowym Mieście na Morawach. Wystartuje też Monika Hojnisz. Transmisja zawodów PŚ w biathlonie w Polsacie Sport Extra.

Piątkowa ósma lokata Zbylut, znanej jeszcze w poprzednim sezonie pod panieńskim nazwiskiem Mitoraj, była jej najwyższą w karierze. 23-letnia zawodniczka klubu BKS WP Kościelisko wcześniej nigdy nie była wyżej niż na 40. miejscu. Była bezbłędna na strzelnicy i miała 32,1 s straty do triumfatorki - Norweżki Marte Olsbu Roeiseland.

 

Gorzej tego dnia poszło Hojnisz, która w pięciu poprzednich zawodach indywidualnych trzykrotnie zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. Tym razem w sprincie miała dwa niecelne strzały i uplasowała się dopiero na 40. pozycji. W klasyfikacji generalnej spadła z piątej na szóstą.

 

Bieg kobiet rozpocznie się o godz. 17. Dwie godziny wcześniej na trasę ruszą mężczyźni, którzy będą rywalizować na dystansie 12,5 km. W zawodach wystąpi Łukasz Szczurek, a pierwszy wystartuje zwycięzca czwartkowego sprintu Norweg Johannes Thingnes Boe.

 

Transmisja zawodów Pucharu Świata w biathlonie w Nowym Mieście na Morawach w Polsacie Sport Extra od godziny 14.50 (bieg mężczyzn) oraz od 16.50 (bieg kobiet).

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze