Serie A: Piękny gol Piątka! Genoa pokonała Atalantę Bergamo

Krzysztof Piątek nie zwalnia tempa! W meczu Genoa CFC - Atalanta Bergamo reprezentant Polski strzelił swojego trzynastego gola w tym sezonie Serie A.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy,  po rzucie rożnym i uderzeniu Piątka, piłka odbiła się jeszcze od Rafaela Toloia i wpadła do siatki. Początkowo gol został przypisany Polakowi. Po pewnym czasie uznano jednak, że było to trafienie samobójcze.

Co się odwlecze, to nie uciecze... W 88. minucie Polak z ok. 15 metrów kapitalnie uderzył w okienko. Bramkarz nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Ostatecznie, Genoa CFC pokonała Atalantę Bergamo 3:1. Było to jej pierwsze zwycięstwo od 30 września.

Piątek rozegrał całe spotkanie. Tak samo, jak Piotr Zieliński (SSC Napoli), Thiago Cionek (SPAL 2013), Łukasz Skorupski (Bologna) i Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn). Karol Linetty (Sampdoria Genua) grał do 86. minuty, Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) wszedł w 46. minucie, a Mariusz Stępiński pojawił się na boisku w 61. minucie i zaliczył asystę. Arkadiusz Milik (SSC NapolI), Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Bartosz Salamon (Frosinone) oraz Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo) spędzili 90 minut na ławce rezerwowych, natomiast Bartosz Bereszyńki (Sampdoria Genua) i Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio) znaleźli się poza kadrą ze względu na problemy zdrowotne.

Wyniki sobotnich meczów 17. kolejki Serie A:

Lazio Rzym – Cagliari Calcio 3:1 (2:0)

Bramki: Sergej Milinković-Savić 12, Francesco Acerbi 23, Saned Lulić 67 – Joao Pedro 90+3 (k)

AC Milan – ACF Fiorentina 0:1 (0:0)

Bramka: Federico Chiesa 73

Empoli FC – Sampdoria Genua 2:4 (1:1)

Bramki: Manuel Pasqual 11 (k), Francesco Caputo 79 – Gaston Ramirez 41, Fabio Quagliarella 69, Gianluca Caprari 88, 90+2

Genoa CFC – Atalanta Bergamo 3:1 (1:0)

Bramki: Rafael Toloi 45+6 (s), Darko Lazović 67, Krzysztof Piątek 88 – Duvan Zapata 55 (k)

Czerwone kartki: Jose Palomino (81, za drugą żółtą, Atalanta Bergamo), Rafael Toloi (90+3, Atalanta Bergamo)

SSC Napoli – SPAL 2013 1:0 (1:0)

Bramka: Raul Albiol 45+1

Sassuolo – Torino FC 1:1 (0:0)

Bramki: Enrico Brignola 90+2 - Andrea Belotti 55

Udinese Calcio – Frosinone 1:1 (1:0)
Bramki: Rolando Mandragora 32 – Camillo Ciano 59 (s)

Chievo Werona – Inter Mediolan 1:1 (0:1)