Feyenoord odpada z wyścigu o mistrzostwo Holandii?

Feyenoord Rotterdam na zakończenie roku zremisował w Hadze 2:2 i ma już dwanaście punktów straty do PSV. W praktyce oznacza to, że „Portowcy” powoli odpadają z wyścigu o mistrzostwo Holandii.

Bardzo słabą końcówkę 2018 roku zanotował Feyenoord Rotterdam. Drużyna prowadzona przez Giovanniego Van Bronckhorsta, w poprzedniej kolejce przegrała sensacyjnie z beniaminkiem Sittard. Okazało się, że nie był to wypadek przy pracy. „Portowcy” na zakończenie pierwszej części sezonu Eredivisie zaledwie zremisowali 2:2 z plasującym się w dolnej połowie tabeli Ado Den Haag.

Już w 3.minicie piłkę przed własnym polem karnym stracił Bart Nieuwkoop, który musiał ratować się faulem. Do rzutu wolnego podszedł Nasser El Khayati. Najlepszy strzelec gospodarzy pewnym uderzeniem pokonał Justina Bijlowa, zdobywając swojego jedenastego gola w tym sezonie.

Feyenoord długo nie był w stanie odpowiedzieć żadną składną akcją w ofensywie. Do remisu doprowadził dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Podanie Robina Van Persiego wykorzystał Steven Berghuis, dla którego był to piąty gol w obecnych rozgrywkach.

Po zmianie stron goście z Rotterdamu nadal nie zachwycali, ale w 68.minucie objęli prowadzenie. Ładnym strzałem popisał się Sam Larsson, który najpierw wymanewrował jednego z obrońców, następnie odpowiednio podkręcił piłkę, nie dając szans bramkarzowi. Szwed potwierdził, że wraca do formy prezentowanej w czasach kiedy był zawodnikiem Hereenveen. W ostatnich sześciu ligowych meczach strzelił cztery gole.

Portowcy nie pierwszy raz w tym sezonie nie zdołali utrzymać prowadzenia. W 74. minucie tak jak przy okazji pierwszego straconego gola, błąd popełnił Nieuwkoop. Stoper Feyenoordu przegrał walkę o pozycję z Tomem Beugelsdijkiem. Swojego rywala ciągnął za rękę prze kilka metrów, aż powalił go w polu karnym. Sędzia po konsultacji z VAR-em pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi gości i podyktował „jedenastkę” dla gospodarzy. Wynik spotkania ustalił El Khayati.

Wobec zwycięstw PSV i Ajaxu sytuacja Feyenoordu jest bardzo trudna. Drużyna z Rotterdamu na półmetku sezonu ma już dwanaście punktów straty do lidera z Eindhoven i dziesięć „oczek” mniej od zajmującego drugie miejsce Ajaxu. Zespół Van Bronckhorsta w siedemnastu dotychczasowych meczach zanotował trzy porażki i trzy remisy.