Piękny gest kibiców Legii! Zorganizowali świąteczną akcję dla Polaków na Litwie

Piłka nożna
Piękny gest kibiców Legii! Zorganizowali świąteczną akcję dla Polaków na Litwie
fot. Cyfrasport

Po raz dziewiąty kibice Legii Warszawa w ramach akcji “Legijna Świąteczna Paczka na Kresy” przekazali Polakom mieszkającym na dawnych Kresach Wschodnich bożonarodzeniowe paczki z prezentami i licznymi produktami. W tym roku do rodzin i szkół na Wileńszczyźnie trafiło ponad 130 paczek.

O finale akcji poinformowano na profilu na Facebooku organizatorów - "Legia Pamiętamy". Zbiórka rozpoczęła się w ostatnich dniach października i trwała do końca listopada. Do rodaków mieszkających na Litwie paczki trafiły w połowie grudnia.

 

Jak podkreślają organizatorzy, w tym roku udało się zebrać znaczną ilość produktów, co pozwoliło skompletować więcej niż standardowe 130 paczek. Zapowiadają też, że produkty, które nie zmieściły się w bożonarodzeniowych pakietach, przekażą potrzebującym po Nowym Roku.

 

Po 50 paczek skierowano do dwóch podstawówek w Pakienie i Szumsku. Ponad 20 kolejnych kibice rozwieźli po okolicznych, znanych im polskich rodzinach. Pozostałe kilkadziesiąt przekazali do rejonu solecznickiego, w większości zamieszkiwanego przez Polaków.

 

Wyjątkową niespodziankę sympatykom Legii Warszawa przygotowała szkoła im. Czesława Miłosza w Pakienie, gdzie odbył się patriotyczny koncert w wykonaniu zespołu "Bursztynki". Nagrania z występu organizatorzy akcji opublikowali na swoim profilu na Facebooku.

 

W akcji warszawskich kibiców udział wzięły szkoły z całej Polski, liczne grupy i osoby prywatne. Organizatorzy złożyli im podziękowania - w imieniu swoim i Polaków mieszkających na Litwie - na profilu "Legia Pamiętamy".

 

Akcję "Legijna Świąteczna Paczka na Kresy", dzięki której pomoc dociera do wielu polskich rodzin zamieszkałych na Litwie i na Białorusi, zorganizowano dziewiąty rok z rzędu. W ubiegłych latach podobną akcję kibice Legii Warszawa zorganizowali także w święta wielkanocne.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze