Kurek czy Kubiak? Kto najlepszym siatkarzem w 2018 roku?

Siatkówka

Rok 2018 przyniósł polskim kibicom siatkówki wiele pozytywnych emocji. A wszystko za sprawą naszej reprezentacji i jej dwóch największych gwiazd - Michała Kubiaka oraz Bartosza Kurka. Który z nich był najlepszym siatkarzem w kończącym się roku? O tym dyskutowali Jerzy Mielewski oraz Marcin Lepa w cyklu "Prawda Siatki".

Kubiak oraz Kurek to dwaj przedstawiciele siatkówki nominowani w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca 2018 roku. Gospodarze "Prawdy Siatki" spierali się o to, który z nich powinien zając wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej. Mielewski zdecydowanie trzymał stronę kapitana polskiej kadry, natomiast Lepa uważał, że to gwiazda ONICO Warszawa zasłużyła na miano najlepszego.

Mielewski uważa, że to właśnie Kubiak poprowadził polską kadrę do końcowego triumfu w mistrzostwach świata. Kapitan "popchnął" drużynę w kluczowych momentach turnieju, o czym świadczą wyniki podopiecznych Vitala Heynena.


- Nie bylibyśmy w Turynie, gdyby nie Michał Kubiak i paradoksalnie jego choroba. Cały zespół chciał walczyć dla niego. Zauważmy, że w momencie jego absencji, w meczu z Argentyną Bartosz Kurek zagrał najgorszy swój mecz na mundialu. Przegraliśmy, bo na parkiecie nie było lidera - zapewniał Mielewski.

Zupełnie odmiennego zdania był Lepa, który kurczowo trzymał stronę MVP turnieju. Za Kurkiem przemawiają liczby, statystyki oraz nagrody indywidualne. Również cała historia kryjąca się za formą Kurka zwiększa jego zasługi.

- Historia Bartosza Kurka jest nieprawdopodobna, wręcz filmowa. Mógł być liderem reprezentacji już w 2014 roku, a został odrzucony. Pokazał młodym, że można się odbić od dna i wrócić na sam szczyt - mówił Lepa.

- Każdy kapitan potrzebuje swoich wykonawców planu. Taką osoba był Kurek, brał na siebie odpowiedzialność w najcięższych momentach gier. Robił różnicę, której nikt inny nie był w stanie - dodał.

Fragment pochodzi z cyklu "Prawda Siatki", którego oficjalny kanał Youtube znajdziecie pod tym LINKIEM.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze