Serie A1: Sir Safety Perugia - Revivre Axopower Milano. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Serie A1: Sir Safety Perugia - Revivre Axopower Milano. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Polsat Sport

W niedzielę Wilfredo Leon po raz trzynasty wyjdzie na parkiet, by rozegrać spotkanie w Serie A1. Jego Sir Safety Perugia zmierzy się przed własną pubicznością z Revivre Axopower Milano. Transmisja tego spotkania na Polsatsport.pl.

Siatkarze z Perugii idą przez rozgrywki jak burza. W dwunastu spotkaniach aż dziesięć razy okazywali się lepsi. Podobny bilans zwycięstw mają jedynie zespoły Itas Trentino i Cucine Lube Civitanova. Liderem jest jednak drużyna trenera Lorenzo Bernardiego, który jest doskonale znany polskim kibicom z prowadzenia Jastrzębskiego Węgla w latach 2010-2014. Jego podopieczni jako jedyni we wszystkich spotkaniach zgarnęli komplet punktów.

 

Liderem zespołu jest Wilfredo Leon. 24-letni siatkarz jest piątym najlepiej punktującym całej ligi. W pozostałych kategoriach również utrzymuje się w czołówce rankingów indywidualnych.

 

Ekipa z Mediolanu nie należy do ligowych słabeuszy. Z dorobkiem 21 punktów w dwunastu meczach zajmuje wysoką piątą lokatę. Ma na koncie sześć zwycięstw i sześć porażek. Trenerem zespołu jest bardzo znany włoski szkoleniowiec Andrea Giani.

 

W poprzedniej kolejce Perugia wygrała na wyjeździe 3:1 z ekipą Globo Banca Popolare del Frusinate Sora. Nie był to jednak zbyt wymagający przeciwnik, co doskonale obrazują wyniki w poszczególnych setach (25:22, 16:25, 18:25, 16:25). Siatkarze Revivre Axopower Milano pewnie wygrali 3:0 z Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

 

Sir Safety Perugia to zespół naszpikowany gwiazdami. Oprócz Leona występują tam między innymi Aleksandar Atanasijevic, Luciano De Cecco czy Marco Podrascanin. W trakcie sezonu do drużyny dołączył również Nicholas Hoag, który rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin. W mediolańskim teamie również nie brakuje uznanych marek. W brawach tej ekipy występuje m.in. Mateo Piano czy Nimir Abdel-Aziz.

 

Czy ekipa Leona zakończy pierwszą rundę rozgrywek zwycięstwem i utrzyma pozycję lidera w Serie A1?

 

Transmisja meczu Sir Safety Perugia - Revivre Axopower Milano od godziny 18:00 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze