Boniek wskazał bazę Polaków na mistrzostwa Europy U-21

Piłka nożna

W ostatnim odcinku programu "Cafe Futbol" prezes PZPN Zbigniew Boniek poruszył kwestię bazy treningowej, z której usług korzystać będą reprezentanci Polski U-21 podczas młodzieżowych mistrzostw Europy 2019. - Naszym ośrodkiem najprawdopodobniej będzie Modena, gdyż znajduje się tam hotel, który wskazała nam włoska federacja oraz UEFA - powiedział prezes polskiej federacji.

Jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych 2019 roku będą z pewnością mistrzostwa Europy U-21, które zostaną rozegrane w czerwcu na boiskach we Włoszech i San Marino.

 

Podopieczni Czesława Michniewicza na turniej awansowali dopiero po barażach, wcześniej komplikując sobie sprawę m.in. za sprawą dwóch remisów z Wyspami Owczywmi (2:2 i 1:1). Ostatecznie, mimo porażki 0:1 z faworyzowanymi rówieśnikami z Portugalii przed zabrzańską publicznością, młodzi "Biało-Czerwoni" w charakterze niespodzianki ograli w Chaves gospodarzy 3:1 i przypieczętowali awans na Euro.

 

Co do bazy treningowej naszych młodzieżowców w programie "Cafe Futbol" wypowiedział się prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

- Naszym ośrodkiem najprawdopodobniej będzie Modena, gdyż znajduje się tam hotel, który wskazała nam włoska federacja oraz UEFA. Musimy dograć jeszcze stadion, choć ktoś wyliczył, że podczas mistrzostw będziemy mogli przeprowadzić trzy treningi, ponieważ gramy co trzy dni. Jedną z opcji jest na pewno Carpi, choć w pobliżu znajduje się jeszcze jedno, ciekawe boisko, na którym latem ma funkcjonować akademia Realu Madryt - powiedział Boniek.

 

Przed reprezentacją Polski U-21 niezwykle ciężkie zadanie, bowiem trafili do "grupy śmierci", w której przyjdzie im się zmierzyć z drużynami z Belgii (16 czerwca 2019), Włoch (19 czerwca) oraz Hiszpanii (22 czerwca).

 

To, że dla Dawida Kownackiego i kolegów nie ma rzeczy niemożliwych, udowodnili oni jednak już podczas rewanżowego meczu barażowego, w którym na listę strzelców, oprócz kapitana "Młodych Orłów", wpisali się również Sebastian Szymański i Krystian Bielik. Gola honorowego dla Portugalii strzelił wówczas Diogo Jota.

 

Dyskusja z "Cafe Futbol" oraz skrót rewanżowego meczu barażowego z Portugalią w załączonych materiałach wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze