Pierwsza taka seria Milanu od 1984 roku!

Spotkanie Frosinone z Milanem rozpoczęło świąteczną, osiemnastą kolejkę Serie A. Fajerwerków nie było, bramki nie padły, a to oznacza, że mediolańczycy nie strzelili gola w czwartym meczu z rzędu. To pierwsza taka sytuacja od 1984 roku.

W pierwszym składzie Frosinone nie było miejsca dla Bartosza Salamona, który pojawił się na murawie w 76. minucie przy stanie 0:0. To właśnie podczas obecności Polaka na boisku Milan, a konkretnie Gonzalo Higuain zmarnował najlepszą okazję do zdobycia bramki. W 89. minucie Argentyńczyk fatalnie przestrzelił z kilku metrów nad poprzeczką.

Tym samym Frosinone i AC Milan podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Dla mediolańczyków był to czwarty kolejny mecz bez trafienia do siatki. To pierwsza taka seria od grudnia 1984 roku.

Frosinone Calcio - AC Milan 0:0