Podsumowanie 2018 roku: Polski boks

Sporty walki

21 kwietnia byliśmy świadkami jednego z najbardziej emocjonujących wieczorów w polskim boksie w 2018 roku. Na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) zmierzył się z Joeyem Abellem (34-10 32 KO).

"Minnesota Ice" dał z siebie wszystko, ale nie wytrzymał starcia z "Góralem". Sędzia przerwał pojedynek w siódmej rundzie. - Wspaniałe zwycięstwo Tomasza Adamka - relacjonował Andrzej Kostyra. 

To zwycięstwo dało Adamkowi przepustkę do walki z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO). W Chicago nie dał jednak rady przebić amerykańskiej ściany. Ważący ponad 40 kilogramów więcej Miller wygrał w drugiej rundzie.

W wadze ciężkiej wciąż niepokonany pozostaje Adam Kownacki (18-0, 14 KO). We wrześniu odniósł 18. zwycięstwo, pokonując na Brooklynie Charlesa Martina. 

Z kolei w kategorii junior ciężkiej obserwowaliśmy huśtawkę Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO). Na początku roku leżał na deskach w starciu z Serhijem Radczenką. Pozbierał się, a w listopadzie pokonał Maksima Własowa, zostając tymczasowym mistrzem świata federacji WBO.

Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) po zwycięstwie z Yourim Kalengą na Polsat Boxing Night dostał szansę walki z Yunierem Dorticosem. Niestety, przegrał na punkty. 

Na mistrzowskie walki czeka Adam Balski (13-0, 8 KO). Podczas częstochowskiej "Nocy Zemsty" wygrał z Denisem Grachevem, a niedawno w Radomiu zmierzył się z Radczenką. Ukrainiec postawił mu trudne warunki, a w ósmej rundzie posłał go nawet na deski. 

W tej samej kategorii (junior ciężka) cztery zwycięstwa odniósł Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO), a dwa - Michał Cieślak (17-0, 11 KO). Debiut w nowej dywizji zaliczył też Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO), który rozbił w Warszawie Ismaiła Siłłacha.

Cztery wygrane do rekordu dopisał najlepszy polski półciężki Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO). "Arab" pokonał Andrzeja Sołdrę, Tima Cronina, Jacksona Juniora, a ostatnio na gali w Radomiu Dariusza Sęka.

Na kolejne wyzwania czeka Łukasz Wierzbicki (17-0, 6 KO). Mistrz Polski wagi półśredniej po zwycięstwach z Andersonem Claytonem oraz Michałem Żeromińskim wygrał w Radomiu z Twahą Kiduku. 

Poznaliśmy też mistrza Polski wagi superlekkiej. Na gali MB Boxing Night: Wojna Domowa doszło do rewanżu Michała Chudeckiego (11-3-2, 3 KO) z Damianem Wrzesińskim (16-1-2, 5 KO). Tym razem remisu nie było. Wygrał ten drugi.

Wśród kobiet niepokonana pozostaje Ewa Brodnicka (16-0, 2 KO), która dwukrotnie obroniła pas mistrzyni świata WBO wagi superpiórkowej.

Podsumowanie w załączonym materiale wideo.

Jakub Baranowski, Tomasz Kiryluk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze