Serie A: Pewne wygrane Romy i Torino. Cały mecz Cionka

W kolejnych, świątecznych meczach 18. kolejki Serie A cieszyli się głównie gospodarze. AS Roma pokonała Sassuolo 3:1, natomiast Torino nie dało szans Empoli, pewnie wygrywając 3:0. Spal Ferrara z Thiago Cionkiem w składzie bezbramkowo zremisował z Udinese Calcio.

Na Stadio Olimpico piłkarze z wiecznego miasta pewnie pokonali Sassuolo. Najpierw rzut karny wykorzystał Diego Perotti, a drugą bramkę przed przerwą zdobył Patrik Shick. Na osobne zdanie zasługuję bramka Nicolo Zaniolo. 21-latek "położył" w polu karnym bramkarza i piękną podcinką umieścił piłkę w siatce. Honorowe trafienie w doliczonym czasie gry zaliczył Khouma Babacar. Roma na własnym stadionie przegrała tylko raz w obecnym sezonie. Dzięki trzem punktom nie dali się wyprzedzić Torino i zajmują siódmą pozycję w tabeli.

Turyńczycy przed własną publicznością pokonali Empoli 3:0. W 44. minucie bramkę do szatni zdobył Nicolas N'Koulou, po przerwie wynik podwyższyli Lorenzo De Silvestri oraz Iago Falque. W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał piłkarz gości Rade Krunic. Sfrustrowany wynikiem Bośniak uderzył przeciwnika, nie będąc zainteresowanym piłką.

W Ferrarze gospodarze nie wykorzystali swoich sytuacji i tylko zremisowali z drużyną Udinese. W zespole Spal cały mecz rozegrał Cionek, natomiast w kadrze meczowej gości ponownie zabrakło Łukasza Teodorczyka.

AS Roma - Sassuolo 3:1 (2:0)
Bramki: Perotti 8, Schick 23, Zanilo 59 - Babacar 90+1

Torino - Empoli 3:0 (1:0)
Bramki: N'Koulou 44, De Silvestri 49, Falque 75
Czerwona kartka: Sassuolo - Krunic 90'

Spal - Udinese 0:0