Wszołek z golem! Szalony mecz ekipy Klicha

Queens Park Rangers pokonało w 24. kolejce Championship Ipswich Town 3:0. Jedną z bramek zdobył Paweł Wszołek. Liderem rozgrywek pozostało Leeds United, które po niezwykłej końcówce pokonało Blackburn 3:2.

Po dwóch wygranych z rzędu w Championship QPR gościło u siebie Ipswich. Wszołek pojawił się w pierwszym składzie zespołu z Londynu, co w obecnych rozgrywkach nie jest niczym nadzwyczajnym. W 30. minucie Polak otworzył wynik spotkania. Była to jego czwarta bramka w tym sezonie na zapleczu Premier League.

Tuż przed przerwą Wszołek otrzymał jeszcze żółtą kartkę, a jego ekipa wygrała ostatecznie 3:0. QPR zajmuje obecnie ósmą pozycję w tabeli. W ekipie Ipswich cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Białkowski. Ekipa Polaka znajduje się na samym końcu stawki.

QPR - Ipswich 3:0 (2:0)
Bramki: Wszołek 30, Lynch 34, Wells 74

Szalone zawody rozegrali liderujący w Championship piłkarze Leeds. Mateusz Klich i spółka do 91. minuty przegrywali z Blackburn 1:2. Wtedy swoje show zaczął Kemar Roofe, który w ciągu 180 sekund zdobył dwie bramki i przesądził o zwycięstwie ekipy "The Peacocks".

Leeds - Blackburn 3:2 (1:0)
Bramki: Williams 33-sam, Roofe 90+1, 90+4 - Mulgrew 47-karny, 90

Jeszcze więcej dramaturgii niż w Leeds kibice doświadczyli w Noriwch. Gospodarze do 77. minuty przegrywali z Nottingham Forest 0:3. Wtedy na listę strzelców wpisał się Mario Vrancic, a decydujące o remisie bramki padły w czwartej i ósmej minucie doliczonego czasu gry. Obie zdobył Onel Hernandez.

Norwich - Nottinhgam Forest 3:3 (0:1)
Bramki: Vrancic 77, Hernandez 94, 98 - Cash 45+1, 74 Robinson 65