Kurek jak Leon? "Czegoś mu brakowało"

Siatkówka

Potencjał Bartosza Kurka został dostrzeżony już na początku jego kariery. To sprawiło, że oczekiwało się od niego więcej, niż od pozostałych, co nie jest łatwe do udźwignięcia przez młodego sportowca. Podobna była historia Wilfredo Leona. - Bartek od wielu lat dysponował niewiarygodnym potencjałem fizycznym, skocznością, zasięgiem porównywalnym do Leona. Był on jednak przyblokowany. Czegoś mu brakowało - skomentował rzecznik Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Kamil Składowski.

Kurek od początku swojej profesjonalnej kariery zapowiadał się znakomicie. Dobre występy sprawiły, że oczekiwania kibiców wzrosły.

 

- Bartek od wielu lat dysponował niewiarygodnym potencjałem fizycznym, skocznością, zasięgiem porównywalnym do Leona. Był on jednak przyblokowany. Były końcówki meczów, w których grał fantastycznie, a potem psuł jeden, czy dwa kluczowe ataki. Czegoś mu brakowało. Wiele osób myślało, że była to pewność siebie, lub spokój, inne podejście. Wszystko zmieniło się w trakcie turnieju mistrzostw świata. Pamiętamy przy powołaniach, że część osób miała zdanie, że nie jest potrzebny tej drużynie - powiedział Składowski.

 

Po kilku latach słabszej gry w reprezentacji, a także rozczarowaniu w postaci braku powołania na mistrzostwa świata 2014 od ówczesnego trenera Stephane'a Antigi forma Kurka wystrzeliła. Co miało na to największy wpływ?

 

- Kiedyś rozmawiałem z trenerem reprezentacji Argentyny Julio Velasco. Powiedział mi, że dobry trener cechuje się tym, że potrafi dostrzec w dobrym zawodniku to, czego mu brakuje, by stać się wybitnym. Nie wiem, czy to Vital Heynen zauważył pierwiastek, którego brakowało Kurkowi. Mówimy teraz o najlepszym zawodniku mistrzostw świata, czyli graczu wybitnym. Może coś w nim pękło, dorósł, zaważyły sprawy prywatne, a może wpłynęła na niego ta grupa - opowiedział.

 

Przykład atakującego reprezentacji Polski może posłużyć wielu młodym, utalentowanym siatkarzom. - Dla mnie Kurek powinien być lekcją dla Polaków. Jeśli obejrzymy dziś np. Macieja Muzaja to powiemy, że znowu nie skończył piłki w końcówce, czegoś mu brakuje. Dajmy mu czas. Dziś nie ma, ale Kurek też przez długi czas nie miał - skomentował Składowski.

 

Fragment dyskusji z magazynu #7strefa w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze