Czy to początek "Solskjaeromanii"?

Piłka nożna
Czy to początek "Solskjaeromanii"?
fot. Cyfrasport

Pierwszy mecz piłkarzy Manchesteru United na własnym boisku pod wodzą trenera Ole Gunnara Solskjaera z Huddersfield (3:1) w "Boxing Day" oglądała rekordowa liczba norweskich telewidzów - średnio 600 tys., a ostatni kwadrans aż 775 tys.

- W kraju liczącym pięć milionów mieszkańców jest to wynik imponujący - przyznał dyrektor sportowy kanału TV2 transmitującego spotkanie Vegard Jansen Hagen.

 

TV2 posiada prawa do transmisji meczów Premier League od 2010 roku, a w tym roku wynegocjowała przedłużenie kontraktu do 2020. Mecze są jednak transmitowane na płatnych, kodowanych kanałach stacji.

 

- Oglądalność tego meczu była naszym rekordem, jeśli chodzi o transmisje angielskiego futbolu. Zatrudnienie Solskjaera przez Manchester United spadło nam jak z nieba i zdecydowaliśmy się na prezent gwiazdkowy dla wszystkich sympatyków futbolu. Pokazaliśmy mecz bezpłatnie na kanale otwartym” - dodał Jansen Hagen.

 

Istniejąca od 1992 roku i nadająca z Bergen stacja TV2 jest największym norweskim kanałem prywatnym finansowanym z reklam w odróżnieniu od telewizji publicznej NRK finansowej przez abonament i posiadającej ustawowy zakaz ich emisji.

 

 - Dlatego pierwszy mecz Solskjaera na Old Trafford, pomimo że dostępny za darmo dla wszystkich, był dla nas prawdziwą wygraną w lotto - podsumował Jansen Hagen.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze