"Orły" trenera Adama Nawałki rozkochały w sobie kibiców. Na mecze kadry bilety rozchodziły się lotem błyskawicy. Tak było przed mistrzostwami w Rosji. Po mundialu, czar prysł. - Cieszyliśmy się już z awansu do mundialu. Mieliśmy duże nadzieje, chcieliśmy zobaczyć dobrą piłkę w wykonaniu polskiej reprezentacji, a tak naprawdę było rozczarowanie - stwierdził były reprezentant Polski, Marek Citko.

 

- Ja żyje mundialami, a jednak być na mundialu, a nie być, to jest wielka różnica. Być, przeżywać te emocje, ostatecznie przegrywamy, ale byliśmy wśród tych trzydziestu dwóch najlepszych drużyn świata - zauważa nasz ekspert, Roman Kołtoń.

 

Po zmierzchu ery Nawałki w lipcu selekcjonerskie stery przejął Jerzy Brzęczek. Smaku zwycięstwa jeszcze nie poczuł. W sześciu meczach prowadzona przez niego reprezentacja trzykrotnie zremisowała. Trzy razy również przegrała. Początek był obiecujący. Remis (1:1) we wrześniu w Bolonii w rozgrywkach Grupy A Ligi Narodów z Włochami. Taki sam wynik padł w meczu towarzyskim we Wrocławiu z Irlandią. Miesiąc później przyszły dwie porażki w Lidze Narodów, które oznaczały spadek do Dywizji B. Na otarcie łez był remis w Guimaraes z Portugalią (1:1).

 

- Zagraliśmy bez Lewandowskiego, bez Glika, natomiast z tą rezerwową Portugalią zagraliśmy bardzo solidnie taktycznie, w sposób zdyscyplinowany, dobrze zorganizowany i to jest chyba światełko w tunelu na 2019 rok, na start tych eliminacji do mistrzostw Europy - uważa nasz komentator, Mateusz Borek.

 

Remis z Portuaglią zapewnił utrzymanie się w pierwszym koszyku i uniknięcie najtrudniejszych rywali w eliminacjach Euro 2020. Trafiliśmy na Austrię, Izrael, Słowenię, Macedonię i Łotwę. Stadion Narodowy, czyli dom reprezentacji stoi teraz pusty. Czeka na powrót gospodarza... I oby wrócił ten, który swoją postawą zachęcał, by odwiedzić jego progi. A uczty piłkarskie potrafią być tutaj szampańskie.

 

Warto podkreślić, że Jakub Błaszczykowski został rekordzistą pod względem liczby występów w kadrze. 33-letni skrzydłowy rozegrał do tej pory 105 meczów w barwach narodowych.

 

Podsumowanie postawy reprezentacji Polski w 2018 roku do obejrzenia w załączonym materiale wideo.