UFC 232: Kolejna zmiana przed rewanżem Jonesa z Gustaffsonem! Kontuzja... sędziego

Sporty walki
UFC 232: Kolejna zmiana przed rewanżem Jonesa z Gustaffsonem! Kontuzja... sędziego
fot. YouTube/UFC

Nie milkną echa kolejnej dopingowej wpadki Jona Jonesa (22-1-1, 9 KO, 6 SUB) przed rewanżowym starciem z Alexandrem Gustaffsonem (18-4, 11 KO, 3 SUB) na UFC 232. Ze względu na problemy licencyjne gala została przeniesiona z Las Vegas do Los Angeles, a kolejną wymuszoną zmianą okazuje się... zastąpienie sędziego ringowego, Herba Deana, który nabawił się kontuzji. Wszystko wskazuje na to, że pojedynek, który wyraźnie ma pod górkę jednak dojdzie do skutku...

Jones ma kolejne kłopoty na tle dopingowym. Przed hitowym powrotem do organizacji UFC w organizmie "Bonesa" znaleziono śladowe ilości turinabolu, za który został przecież zawieszony kilkanaście miesięcy wcześniej. Organizacja zdecydowała się na dość oryginalny krok, przenosząc wydarzenie z Las Vegas do Los Angeles. Komisja Sportowa Stanu Kalifornia udzieliła Jonesowi licencji zawodniczej, dzięki czemu walka ma szansę się odbyć.
 
- Nie sądziłam, że będę jeszcze w tym roku płaciła podatki w stanie Kalifornia... - napisała wyraźnie zawiedziona przenosinami Amanda Nunes (16-4, 11 KO, 3 SUB). Mistrzyni UFC wagi koguciej będzie broniła pasa na gali "232" - jej rywalką jest Chris Cyborg (20-1-1 NC, 17 KO).
 
Okazuje się, że nad walką wieczoru stale wisi fatum, potrzebna będzie więc kolejna zmiana planów. Sędzią ringowym starcia miał być Herb Dean, jednak nabawił się kontuzji, która wyeliminuje go z całego wydarzenia. Miejsce Deana w oktagonie zajmie Mike Beltran, a więc posiadacz jednej z najbardziej oryginalnych "stylówek" w całym UFC. Punktować będą Derek Cleary, Sal D'Amato i Junichiro Kamijo. Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza UFC wagi półciężkiej.
 
 
Transmisja gali UFC 232 z walką wieczoru Jon Jones vs Alexander Gustafsson w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie