Wisła Kraków czeka na przelew. Kiedy mija termin?

Piłka nożna
Wisła Kraków czeka na przelew. Kiedy mija termin?
fot. PAP
Mats Hartling

W Wiśle Kraków trwa oczekiwanie na przelew około 12 milionów złotych od nowych właścicieli. Termin mija już w piątek o północy.

Zgodnie z umową, która weszła w życie w sobotę 22 grudnia, 60 procent akcji Wisła SA należy do firmy Alelega, a 40 procent do firmy Noble Capital Partners. Nowi właściciele muszą jednak wykonać ostatni ruch w postaci wpłaty na konto spółki około 12 milionów złotych. Te pieniądze mają zostać przeznaczone na uregulowanie zobowiązań wobec piłkarzy, trenerów, pracowników klubów, a także ZUS i Urzędu Skarbowego.

 

Termin dokonania wpłaty to piątek 28 grudnia, a konkretnie godzina 23:59. Do tego czasu pieniądze muszą zostać zaksiegowane na koncie spółki. Gdy już tam się znajdą, mają zostać rozdysponowane według założonego planu.

 

W piątek 28 grudnia w godzinach porannych pieniędzy wciąż nie było na koncie. A co, jeśli 12 milionów nie dotrze do 29 grudnia? Wtedy akcje klubu mają wrócić do TS Wisła, które było poprzednim właścicielem klubu sportowego.

 

22 grudnia tymczasowym prezesem Wisły Kraków SA został Adam Pietrowski. Nowy Zarząd i Rada Nadzorcza zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. "Dotychczasowemu Zarządowi dziękujemy za pracę na rzecz Wisły i życzymy powodzenia!" – napisano w oficjalnym komunikacie klubu.

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze