Arsenal w żałobie. Nie żyje legenda klubu

Piłka nożna
Arsenal w żałobie. Nie żyje legenda klubu
fot. PAP

W wieku 82 lat zmarł Peter Hill-Wood, były prezes Arsenalu FC. Zarządzał klubem od 1982 do 2013, kiedy to musiał ustąpić z powodu problemów zdrowotnych. - Mam wielki szacunek wobec wartości jakie reprezentował. Prowadził klub z wizją, odwagą i inteligencją - powiedział o zmarłym Arsene Wenger, który został zatrudniony w roli menedżera drużyny właśnie przez Hilla-Wooda.

Peter Hill-Wood podobnie jak swój ojciec i dziadek był prezesem klubu z północnego Londynu. Dołączył do zarządu w 1962 roku, by 20 lat później zostać prezesem. Był ostatnim przedstawicielem rodziny w klubie. Od 2013 roku jego następcą został Chips Keswick.

Hill-Wood był jednym z inicjatorów fundamentalnych zmian w Arsenalu, jak i całej ligi. Wspólnie z Davidem Deinem zatrudnili do zespołu Georga Grahama oraz później Arsene'a Wengera. Po ogłoszeniu wiadomości o śmierci Anglika, wielu byłych piłkarzy oraz pracowników klubu wysłało swoje kondolencje.

Piłkarze "The Gunners" wystąpią w czarnych opaskach w najbliższym, wyjazdowym meczu z Liverpoolem. 1 stycznia przypadnie pierwszy mecz na własnym stadionie z Fulham. Wtedy zawodnicy upamiętnią byłego prezesa minutą ciszy przed rozpoczęciem spotkania.

 

 

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze