Kolejna długa przerwa Rondo

Rozgrywający zespołu koszykarzy Los Angeles Lakers Rajon Rondo, który do gry w lidze NBA wrócił 21 grudnia, ponownie będzie pauzował z powodu problemów zdrowotnych. Tym razem doznał urazu stawu jednego z palców prawej, rzucającej ręki. Czeka go 4-5 tygodni przerwy.

Pauzował od połowy listopada z powodu złamania kości dłoni. Po powrocie wystąpił tylko w trzech meczach, a w całym sezonie rozegrał do tej pory zaledwie 14 spotkań. Notował w nich średnio 8,4 pkt, 6,7 asyst i 4,4 zbiórek.

To kolejny koszykarz Lakers, który ma problemy zdrowotne i który kontuzji nabawił się w spotkaniu 25 grudnia z broniącymi tytułu Golden State Warriors.

W tym meczu urazu doznał także lider zespołu LeBron James. Trzymając się za pachwinę opuścił parkiet na niespełna osiem minut przed końcem trzeciej kwarty. Mimo to "Jeziorowcy" wygrali 127:101. Nie wiadomo jak długo potrwa jego absencja, ale według nieoficjalnych inkformacji w klubie przygotowują się na dłuższą przerwę w grze gwiazdora ligi.