Parzęczewski z prestiżową ofertą walki z brytyjskim królem nokautu!

Sporty walki

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) na gali MB Boxing Night: "Wojna Domowa" zapisał najcenniejszą wygraną w rekordzie. Po wydarzeniu w Radomiu "Arab" błyskawicznie został dostrzeżony przez największych w kategorii półciężkiej. 25-latek z Częstochowy otrzymał ofertę walki z niepokonanym Anthonym Yarde (17-0, 16 KO).

Parzęczewski podczas gali MB Boxing Night: "Wojna Domowa" znokautował Dariusza Sęka już w drugiej rundzie walki. Czternasta wygrana z rzędu miała otworzyć Polakowi drzwi do wielkich pojedynków w kategorii półciężkiej. I błyskawicznie otworzyła.

 

"Arab" znalazł się na celowniku Anthony'ego Yarde. Brytyjczyk ma na swoim koncie siedemnaście wygranych, z czego aż szesnaście zakończył przed czasem. Co ciekawe, Brytyjczyk w czerwcu pokonał przez TKO w siódmej rundzie Sęka. Yarde sklasyfikowany jest na pierwszej pozycji rankingu WBO kategorii półciężkiej. Walka z Parzęczewskim o pas WBO Inter-Continental o pas miałaby odbyć się 23 lutego podczas gali w Leicester.

 

Niestety kontuzja, której 25-latek nabawił się przed walką z Sękiem, uniemożliwia mu udział w prestiżowym pojedynku.

 

MB Boxing Night: Parzęczewski walczył z poważną kontuzją!

 

- Wiemy, że takie pojedynki jeszcze przyjdą. Robert został dostrzeżony przez najlepszych w kategorii półciężkiej i te konfrontacje są już na wyciągnięcie ręki. Niestety teraz czeka go miesięczna przerwa związana z powrotem do pełni zdrowia - mówi Mateusz Borek w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Parzęczewskiego z Sękiem.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze