Wszystko wskazuje na to, że aktualny klub Stępińskiego - Chievo Werona po sezonie pożegna się z elitą. Klubowi z miasta Romeo i Julii bardzo trudno będzie uniknąć spadku. Po 18. kolejkach "Latające Osły" zgromadziły zaledwie 5 punktów i nie wygrały żadnego meczu w lidze (8 remisów i 10 porażek). Ponadto przed sezonem ekipa z Werony została ukarana odjęciem trzech punktów. W tej chwili Stępiński i spółka tracą do miejsca dającego utrzymanie aż 10 "oczek".

 

Stępiński jest aktualnie najlepszym strzelcem swojego zespołu. Polak strzelił cztery gole w 17 meczach Serie A. Ponadto zapisał na swoim koncie jedną asystę. Łącznie odkąd urodzony w Sieradzu napastnik dołączył do Chievo z FC Nantes wystąpiła w 42 spotkaniach i uzyskał w nich 9 trafień oraz zaliczył 2 asysty. Nie jest to powalający bilans, ale 4-krotny reprezentant Polski udowodnił, że potrafi zdobywać bramki w starciach z najsilniejszymi drużynami. W zeszłym sezonie pokonał bramkarzy Milanu, Napoli oraz Interu. W tegorocznych rozgrywkach strzelał gole przeciwko Juventusowi oraz Romie.

 

Wychowanek Piasta Błaszki jest związany z Chievo kontraktem do końca czerwca 2021 roku. W lipcu tego roku Włosi zapłacili FC Nantes za Stępińskiego 2,5 mln euro. Z pewnością teraz chcieliby zarobić na swoim napastniku.

 

SPAL obecnie plasuje się na 15. miejscu w tabeli. Zespół z Ferrary zgromadził 17 punktów. Podstawowym zawodnikiem tej ekipy jest obrońca reprezentacji Polski - Thiago Cionek.