Ze Stoczni do Włoch. Gwiazdor reprezentacji Belgii znalazł nowy klub

Siatkówka
Ze Stoczni do Włoch. Gwiazdor reprezentacji Belgii znalazł nowy klub
fot. PAP

Simon Van De Voorde postanowił wrócić do Serie A1. Były gracz Stoczni Szczecin zasilił szeregi Emma Villas Siena.

305-krotny reprezentant "Czerwonych Smoków" podpisał kontrakt ze Stocznią 3 lipca, a w szóstej kolejce PlusLigi (8 listopada) został wybrany najlepszym graczem meczu przeciwko ONICO Warszawa. Jego drużyna wygrała 3:1, choć dwa dni wcześniej dyrektor generalny Stoczni Krzysztof Śmigiel przyznał, że w klubie są zaległości finansowe.

 

Problemy były na tyle poważne, że Stocznia musiała wycofać się z rozgrywek PlusLigi. Siatkarze rozjechali się po całym świecie, a jednym z ostatnich bez nowego klubu pozostawał własnie Van De Voorde. Belg postanowił poczekać na oferty, a ostatecznie wybrał tę z Serie A. Konkretnie z Emma Villas Siena.

 

Jego nowy pracodawca nie spisuje się najlepiej. Po 15. kolejkach ma na koncie tylko dwie wygrane i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

 

Warto zaznaczyć, że Belg był w grupie zawodników, którzy do samego końca trenowali w Szczecinie. - Do ostatniego dnia czekał i powtarzał, że wierzy iż uda się zbudować tutaj drużynę i on chce w niej grać. To niesamowite biorąc pod uwagę, że to światowej klasy zawodnik - powiedział Michał Mieszko Gogol, ówczesny trener Stoczni.

 

Belg w przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak Andreoli Latinia oraz Itas Diatec Trentino.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze