Asysta Cionka nie pomogła SPAL. Higuain dał trzy punkty Milanowi

Na zakończenie 19. kolejki Serie A AC Milan pokonał SPAL na San Siro 2:1. Asystę przy bramce dla gości zanotował reprezentant Polski, Thiago Cionek, który mógł także wpisać się na listę strzelców.

Mecz świetnie rozpoczął się dla drużyny Polaka. Już w 13. minucie posłał  długie podanie w kierunku Andrei Petagny. Ten obrócił się z rywalem na plecach i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Szczęście kibiców gości nie trwało jednak długo. Już po trzech minutach wyrównał Samu Castillejo.

Wynik meczu został ustalony w 64. Minucie przez Gonzalo Higuaina, który wygrał walkę fizyczną w polu karnym i zapewnił trzy punkty Milanowi. Gospodarze do końca musieli jednak drżeć o rezultat. Swoją sytuację po dośrodkowaniu z rzutu rożnego miał Cionek, ale uderzył obok bramki. W końcówce dobrej okazji nie wykorzystał Petagna, a podania Polaka nie zamienił na gola Francesco Vicari. Kapitalną interwencją popisał się bowiem Gianluigi Donnarumma.

W 89. minucie drugą żółtą kartką został ukarany Rosario Abisso.

Trzy punkty pozwoliły Milanowi wskoczyć na piąte miejsce w tabeli. SPAL jest szesnaste.

AC Milan - SPAL 2013 2:1 (1:1)

Bramki: Samu Castillejo 16', Gonzalo Higuain 64' - Andrea Petagna 13'