BOOM! Potworne ciosy, czyli 10 najlepszych nokautów 2018 roku (WIDEO)

Sporty walki

Przez ostatnich dwanaście miesięcy w świecie boksu zawodowego wydarzyło się bardzo wiele. To, co kibice pięściarstwa lubią najbardziej to oczywiście efektowne nokauty, których w 2018 roku nie brakowało. Kto zaserwował swojemu rywalowi największe piekło? Oleksandr Usyk, Dillian Whyte, a może Tomasz Adamek? Zapraszamy do głosowania!

Rok 2018 stał pod znakiem ukraińskiej dominacji, a największym wygranym został Oleksandr Usyk (16-0, 12 KO). Były mistrz olimpijski zdominował całkowicie wagę junior ciężką, po drodze rozprawiając się w wielkim stylu z utytułowanymi rywalami. Jego ostatnią ofiarą był Tony Bellew (30-3-1, 20 KO), którego posłał na deski w jego ostatnim występie na ringu zawodowym.
 
Jednym z najważniejszych wydarzeń 2018 roku była sportowa emerytura Tomasza Adamka (53-6, 31 KO), która może jednak zostać odłożona w czasie. Notowania "Górala" bardzo wzrosły po efektownym nokaucie na Joeyu Abellu (34-10, 32 KO) podczas "Nocy Zemsty" w Częstochowie. Kilka miesięcy później zbyt trudne warunki postawił mu jednak Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO).
 
Na ringach w minionym roku szaleli Dmitry Bivol (15-0, 11 KO) czy Dillian Whyte (25-1, 18 KO), jednak wśród wyróżnionych przez nas nokautów nie zabrakło polskich akcentów. Widownia mogła w ostatnich miesiącach oklaskiwać Roberta Parzęczewskiego (22-1, 15 KO) i Tomasza Gromadzkiego (9-1-1, 3 KO).
 
Najciekawszą postacią naszego zestawienia jest bez wątpienia Brytyjczyk Nick Webb (13-2, 11 KO), który przedstawiony został... zarówno jako oprawca, jak i ofiara. Ante Verunica (4-5-1, 2 KO) nie miał szans ustać jego potwornego ciosu, a już kilka miesięcy później Brytyjczyk został w tej samej hali zdemolowany przez Davida Allena (16-4-2, 13 KO).
 
Aby zaprosić do głosowania wystarczy zacytować komentującego część walk Andrzeja Kostyrę, który oglądając powtórki kolejnych nokautów mógł tylko wykrzykiwać charakterystyczne "bum!".
 

1. ROBERT PARZĘCZEWSKI vs Dariusz Sęk
2. OLEKSANDR USYK vs Tony Bellew
3. TEOFIMO LOPEZ vs Mason Menard
4. DMITRY BIVOL vs Sullivan Barrera
5. TOMASZ ADAMEK vs Joey Abell
6. DILLIAN WHYTE vs Lucas Browne
7. NICK WEBB vs Ante Verunica
8. TOMASZ GROMADZKI vs Mariusz Runowski
9. MIGUEL MARRIAGA vs Jose Estrella
10. DAVID ALLEN vs Nick Webb

 
TOP10 nokautów 2018 roku w załączonym materiale wideo. Zapraszamy do głosowania na najlepszy z nich!
Hubert Chmielewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie