Ekipa Grosickiego górą w polskim meczu w Championship

Hull City z Kamilem Grosickim w składzie pokonało w 25. kolejce Championship lidera rozgrywek Leeds United 2:0. W ekipie "Pawi" pełne 90 minut rozegrał Mateusz Klich.

Leeds było niepokonane w lidze od 10 listopada. Od tego czasu podopieczni Marcelo Bielsy wygrali siedem spotkań i pewne prowadzili w tabeli Championship. Hull po słabym początku ligi w końcu zaczęło prezentować wysoką formę"Tygrysy" nie przegrały od sześciu spotkań.

Dwaj reprezentacji Polski, czyli Grosicki i Klich, rozpoczęli mecz w pierwszych składach swoich zespołów. Przewaga gospodarzy w początkowych minutach meczu nie przyniosła efektów. Co więcej to rywale wyszli na prowadzenie. W 25. minucie wynik otworzył Jarrod Bowen.

Ten sam zawodnik podwyższył rezultat po przerwie. Grosicki w 74. minucie otrzymał żółtą kartkę i po chwili został zmieniony. Klich rozegrał całe spotkanie. Leeds pozostało liderem Championship, gdyż porażkę zanotowało również drugie Norwich. Hull jest czternaste.

Leeds United - Hull City 0:2 (0:1)
Bramki: Bowen 25, 58

Leeds: Peacock-Farrell - Ayling (77. Shackelton), Philips, Jansson, Douglas (64. Roberts) Forshaw - Alioski, Klich, Hernandez, Harrison (46. Clarke) - Roofe

Hull: Marshal - Kane, Burke, de Wijs, Kingsley - BowenHenriksen, Stewart, Grosicki (74. Lichaj) - Evandro (46. Toral), Keane (90+6. Batty)

Żółte kartki: Forshaw, Philips, Jansson - Kane, Grosicki