Po porażce z jastrzębianami "Wojskowi" zanotowali niewiarygodną wręcz serię. Wygrali sześc kolejnych spotkań, tracąc w nich zaledwie jednego seta. Dopiero w ósmej serii spotkań zatrzymała ich Stocznia Szczecin. Pierwszą rundę Cerrad Czarni Radom zakończyli z dorobkiem 24 punktów. Odnieśli osiem zwycięstw, przegrali czterokrotnie. Porażka z wycofaną z rozgrywek Stocznią nie jest zaliczana, oprócz Jastrzębskiego Węgla Czarnych pokonały tylko PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovia Rzeszów.

 

Już w pierwszej kolejce drugiej rundy nadarza się okazja do rewanżu na jednym z tych zespołów. Smaczku sobotniej rywalizacji dodaje fakt, że w tabeli PlusLigi ekipy dzieli zaledwie jeden punkt.

 

Śląska ekipa ma już za sobą zamieszanie z zaskakującym odejściem trenera Ferdinando De Giorgiego. Roberto Santilli, który był już szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla w latach 2007-2010, w swoim drugim debiucie poprowadził zespół do pewnego zwycięstwa nad GKS-em Katowice, dzięki któremu jastrzębianie awansowali na trzecie miejsce. Cytowany na oficjalnej stronie klubu libero Jakub Popiwczak powiedział:

 

- Po Nowym Roku chcemy wrócić do zajęć w tak samo dobrych nastrojach, jak wróciliśmy teraz po świętach. Drużyna z Radomia jest rewelacją PlusLigi, ale my gramy coraz lepiej. Ostatnio było u nas trochę zawirowań, jednak czujemy się dobrze. Wygraliśmy pierwszy mecz w Radomiu i również teraz nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza, niż zwycięstwo przeciwko radomskiemu zespołowi.

 

O dobrych nastrojach przed sylwestrowym balem marzą też radomianie.  

 

- Jesteśmy pełni nadziei, że potrafimy się skutecznie przeciwstawić zespołowi Jastrzębskiego Węgla. Znamy wartość tej drużyny, która w swoich szeregach ma klasowych zawodników, ale my też pokazaliśmy w tym sezonie, że umiejętności nam nie brakuje. Nie ma też sensu wracać do meczu z 1. kolejki, gdyż był to początek ligi. Czeka nas bardzo trudny mecz, ale liczę że zrewanżujemy się przeciwnikowi naszą dobrą grą - mówił Michał Ostrowski, środkowy Cerradu Czarnych.

 

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom w Polsacie Sport od godziny 14.45.