UFC 232: Ile zarobią bohaterowie walk mistrzowskich?

Sporty walki
UFC 232: Ile zarobią bohaterowie walk mistrzowskich?
fot. Polsat Sport

Na gali UFC 232 odbędzie się dwa pojedynki o mistrzowskie tytuły. Komisja Sportowa Stanu Kalifornia opublikowała dane na temat podstawowej wypłaty, jaką otrzymają Jon Jones (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB), Alexander Gustafsson (18-4, 11 KO, 3 SUB), Cris Cyborg (20-1-1NC, 17 KO) oraz Amanda Nunes (16-4, 11 KO, 3 SUB).

Początkowo wydarzenie wieńczące 2018 rok miało się odbyć w Las Vegas, ale po dopingowych problemach Jonesa - w jego organizmie wykryto śladowe ilości turinabolu - szef UFC Dana White przeniósł galę do Inglewood. Na byłego mistrza spadła duża krytyka, ale w nocy z soboty na niedzielę nie będzie to miało większego znaczenia. Amerykanin zmierzy się z Gustafssonem i spróbuje po raz drugi w karierze go pokonać.

 

Do ich pierwszego starcia doszło w 2013 roku. Na UFC 165 wygrał jednogłośnie na punkty, choć dla wielu ekspertów werdykt mógł powędrować w obie strony. Gustafsson do tej pory nie może pogodzić się z tą porażką. Dlatego też ten rewanż zapowiada się znakomicie. Wcześniej zobaczymy też historyczną walkę dwóch mistrzyń - Cris Cyborg zmierzy się z Amandą Nunes.

 

Wiemy już, ile zarobi ta wspomniana czwórka. Dane opublikowała Komisja Sportowa Stanu Kalifornia.

 

Jon Jones - 500 tysięcy dolarów
Alexander Gustafsson - 500 tysięcy dolarów
Cris Cyborg - 500 tysięcy dolarów
Amanda Nunes - 350 tysięcy dolarów

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze