UFC 232: Prowokacje Jonesa i Gustafssona na ceremonii ważenia

Sporty walki
UFC 232: Prowokacje Jonesa i Gustafssona na ceremonii ważenia
fot. Youtube

Mimo że złej krwi przed rewanżową walką Jona Jonesa (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB) z Alexandrem Gustafssonem (18-4, 11 KO, 3 SUB) było już naprawdę sporo, to obaj zawodnicy postanowili dolać jeszcze trochę oliwy do ognia podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą UFC 232.

Temperaturę przed walką bohaterów gali 232 podgrzały problemy Amerykanina z kontrolami dopingowymi. Pomimo faktu ponad rocznej pauzy spowodowanej oblaniem wspomnianych testów, w organizmie "Bonesa" po raz kolejny wykryto steryd o nazwie Turinabol. W związku z wpadką Komisja Stanu Nevada postanowiła nie przyznać zawodnikowi licencji, co z kolei zmusiło szefa organizacji Dana White'a do przeniesienia miejsca gali z Las Vegas do Inglewood w Kalifornii. Tamtejsza komisja postanowiła bowiem nie karać Jonesa za śladowe ilości Turinabolu i zezwoliła na jego walkę.

 

Drugą "cegiełkę" stanowi również fakt, że Szwed nie chciał pogodzić się z werdyktem sędziów stanowiącym uwieńczenie pierwszej konfrontacji - wówczas, we wrześniu 2013 roku opowiedzieli się oni za wygraną Jonesa. Amerykanin wyprowadził co prawda więcej ciosów, jednak po raz pierwszy na przestrzeni dwudziestu walk dał się obalić, wobec czego obaj zawodnicy musieli drżeć o wynik do samego końca.

 

Wzajemna niechęć obu panów dała o sobie znać podczas ceremonii oficjalnego ważenia, na którą Gustafsson przyszedł w koszulce nawołującej do walki ze stosowaniem dopingu. Była to zatem jawna szpilka wbita "Bonesowi" przez "The Maulera".

 

Amerykanin również postanowił na swój sposób upokorzyć rywala i podczas oficjalnego face offa ani razu nie spojrzał mu w twarz, ostentacyjnie kierując wzrok na publiczność.

 

 

Transmisja UFC 232 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

 

Karta główna walk UFC 232:

 

o pas mistrzowski wagi półciężkiej
Jon Jones (22-1-1NC, 9 KO, 6 SUB) - Alexander Gustafsson (18-4, 11 KO, 3 SUB)

 

o pas mistrzowski wagi piórkowej
Cris Cyborg (20-1-1NC, 17 KO) - Amanda Nunes (16-4, 11 KO, 3 SUB)

 

Michael Chiesa (14-4, 10 SUB) - Carlos Condit (30-12, 15 KO, 13 SUB)
Corey Anderson (11-4, 4 KO) - Ilir Latifi (14-5-1NC, 5 KO, 5 SUB)
Chad Mendes (18-4, 8 KO, 2 SUB) - Alex Volkanovski (18-1, 10 KO, 3 SUB)

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź gali UFC 232.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze