Pierwsze wzmocnienie Wisły! Były piłkarz Realu Madryt zagra w Płocku

Półtoraroczny kontrakt z płocką Wisłą podpisał 25-letni lewy obrońca Angel Garcia Cabezali. Hiszpan jest pierwszym zimowym wzmocnieniem klubu. – Nasza drużyna straciła w 20. seriach aż 37 goli, to katastrofa. Musieliśmy wzmocnić naszą defensywę. Padło na wychowanka Realu Madryt. Liczymy, że w końcu załata nam dziurę na lewej obronę, powstałą po sprzedaży Arka Recy – powiedział prezes Wisły Jacek Kruszewski.

Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek, Kruszewski zapowiadał, że w zespole zajdą zmiany i obiecał, że nastąpi to przed 9 stycznia, czyli dniu wyznaczonym na pierwszy trening po świątecznej przerwie.

„Wzmocnienie defensywy jest konieczne. Angela oglądaliśmy w meczach, był z nami kilkanaście dni w grudniu i zrobił na trenerach bardzo dobre wrażenie. Liczymy, że w końcu załata nam dziurę na lewej obronie – tłumaczy prezes.

Angel Garcia Cabezali jest pierwszym zimowym wzmocnieniem Wisły. 25-letni Hiszpan, grający na lewej obronie, podpisał z płockim klubem 1,5-roczny kontrakt, w którym zawarta została opcja przedłużenia o kolejny rok.

Zawodnik ostatnio grał w Cultural y Deportiva Leonesa w LaLiga 2. Swoje pierwsze kroki stawiał w Realu Valladolid CF oraz Realu Madryt, w którym przeszedł wszystkie szczeble juniorskie.

To pierwsze, ale nie ostatnie wzmocnienie płockiej Wisły. „Pracujemy nad kolejnymi wzmocnieniami defensywy. W grę wchodzą zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy” – wyjaśnił prezes Kruszewski.

Po świątecznej przerwie piłkarze zameldują się w Płocku 9 stycznia. Pierwsze dziesięć dni przepracują na swoich obiektach, a potem cała ekipa jedzie na zgrupowanie na Cypr, do miejscowości Agia Napa, gdzie zagra między innymi z Chińczykami i Rosjanami. Po powrocie w planach są ciekawe mecze kontrolne w Polsce, z drużynami z niższych lig.

Drugą część sezonu Wisła rozpocznie 10 lutego o godz. 18.00. Przeciwnikiem płockiej ekipy będzie Legia Warszawa, z którą w rundzie jesiennej płocczanie wygrali na wyjeździe 4:1.