Tour de Ski: Nepriajewa wygrała bieg na 10 km techniką dowolną

Natalia Nepriajewa wygrała bieg narciarski na 10 km techniką dowolną we włoskim Dobbiaco, drugi etap Tour de Ski. Rosjanka wyprzedziła Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg o 0,3 sekundy. Jedyna Polka w stawce - Urszula Łętocha - zajęła 65. miejsce.

Nepriajewa po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata. Na podium wcześniej 23-letnia zawodniczka stanęła raz - w marcu była druga w Kuusamo na 10 km techniką klasyczną.

Na najniższym stopniu podium stanęła w niedzielę rodaczka triumfatorki - Anastazja Siedowa, która miała czas gorszy o 10,9.

W rywalizacji wzięły udział 72 biegaczki. Łętocha straciła do najlepszej w stawce ponad trzy minuty.

Nepriajewa objęła prowadzenie w klasyfikacji TdS. Nad drugą Amerykanką Jessicą Diggins ma 23,6 s przewagi.

W bieżącej edycji tej wyczerpującej imprezy brakuje wielu gwiazd, które wolą ten czas poświęcić na treningi przed mistrzostwami świata. Brakuje m.in. liderki klasyfikacji generalnej PŚ Norweżki Therese Johaug oraz Szwedki Charlotte Kalli. Z kolei koleżanka z kadry tej drugiej Stina Nilsson zapowiedziała, że wycofa się po czterech etapach.

W niedzielę w Dobbiaco rywalizować będą jeszcze na 15 km techniką dowolną mężczyźni. Na liście startowej jest trzech Polaków - Maciej Staręga, Dominik Bury oraz Maciej Bury.

Kolejne zmagania kobiet w ramach TdS zaplanowano na 1 stycznia, gdy zmierzą się w szwajcarskim Val Muestair w sprincie techniką dowolną. Impreza zakończy się 6 stycznia w Val di Fiemme we Włoszech.