Legia Warszawa wspiera Wisłę Kraków

Piłka nożna
Legia Warszawa wspiera Wisłę Kraków
fot. Cyfrasport

Legia Warszawa od zawsze toczy niezwykle wyrównaną walkę z Wisłą Kraków. W trudnym momencie dla zespołu z Krakowa stołeczny klub wyraził swoje wsparcie dla rywali. "Trzymamy kciuki, żeby wiosną móc na boisku przechylić szalę na naszą korzyść" - napisano na oficjalnym koncie twitterowym mistrza Polski.

Sytuacja Wisły nadal nie jest klarowna. Nowy właściciel Vanna Ly miał dokonać przelewu finalizującego przejęcie klubu, jednak nie wywiązuje się z kolejnych terminów. Według oficjalnego komunikatu Wisły powodem ostatniego odroczenia transakcji były kłopoty zdrowotne francuskiego biznesmena pochodzenia kambodżańskiego.

 

Mimo ligowej rywalizacji swoje wsparcie dla pogrążonego w problemach rywala wyraziła Legia Warszawa. Historia spotkań tych dwóch klubów jest niezwykle ciekawa. W 153 spotkaniach 55 razy wygrywała Legia, a 57-krotnie górą była Wisła.

 

"Niezwykle wyrównana rywalizacja Legii z Wisłą to kawał pięknej historii polskiej piłki. Trzymamy kciuki, żeby wiosną móc na boisku przechylić szalę na naszą korzyść" - napisano na oficjalnym koncie Legii na Twitterze.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze