Oblak wraca do reprezentacji Słowenii

Piłka nożna
Oblak wraca do reprezentacji Słowenii
fot. PAP

Uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy Europy Jan Oblak z Atletico Madryt wraca po ponad roku przerwy do reprezentacji Słowenii - poinformowano w poniedziałek. Piłkarze tego kraju będą rywalami Polaków w eliminacjach mistrzostw Europy 2020.

Niespełna 26-letni Oblak, który nie grał w kadrze narodowej od października 2017 roku, potwierdził swój powrót w rozmowie ze słoweńską agencją (STA). Ma być do dyspozycji trenera kadry w eliminacjach Euro 2020.

 

Od końca listopada selekcjonerem Słoweńców ponownie jest Matjaz Kek. Wcześniej pełnił tę funkcję w latach 2007-11, prowadząc drużynę narodową m.in. w mistrzostwach świata w 2010 roku w RPA.

 

Kek zastąpił teraz Tomaza Kavcica, pod którego wodzą Słoweńcy nie wygrali żadnego z sześciu meczów w swojej grupie Ligi Narodów (rywalizowali z Norwegią, Bułgarią oraz Cyprem) i spadli do najniższej dywizji nowych rozgrywek.

 

"Moja przyszłość w drużynie narodowej nigdy nie budziła wątpliwości, a obecna decyzja nie została podjęta na skutek powołania nowego selekcjonera" - stwierdził Oblak.

 

"Wierzę, że mogę dużo dać zespołowi i pomóc osiągnąć cele, które wyznaczyliśmy przed zbliżającymi się eliminacjami" - dodał.

 

Polska i Słowenia trafiły do grupy G kwalifikacji Euro 2020. Ich rywalami będą również Austria, Izrael, Macedonia i Łotwa.

 

Turniej finałowy (12 czerwca - 12 lipca 2020) odbędzie się w 12 krajach na całym kontynencie.

 

Faza grupowa kwalifikacji rozpocznie się w marcu i potrwa do listopada 2019 roku. Biało-czerwoni zagrają ze Słoweńcami 6 września na wyjeździe i w ostatniej serii - 19 listopada u siebie.

 

Po dwa czołowe zespoły z każdej grupy awansują bezpośrednio do turnieju finałowego, a pozostałych czterech uczestników wyłonią baraże, zaplanowane na marzec 2020 roku. Wezmą w nich udział najlepsze drużyny z poszczególnych dywizji Ligi Narodów, które nie uzyskały awansu w tradycyjnych eliminacjach.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze