Nowy Rok szczęśliwy dla Grosickiego! Dwa gole i asysta Polaka

Hull City rozgromiło 6:0 Bolton Wanderers w meczu 26. kolejki Championship. Bohaterem "Tygrysów" był Kamil Grosicki, który strzelił dwa gole oraz zaliczył asystę. Polski skrzydłowy rozegrał całe spotkanie. W innych starciach na zapleczu Premier League, asysty zanotowali również inni nasi rodacy - Mateusz Klich oraz Paweł Wszołek.

Grosicki i spółka odnieśli swoje piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. To właśnie 64-krotny reprezentant Polski w 29. minucie otworzył wynik noworocznego meczu. Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Autorem drugiego trafienia w 62. minucie był Evandro, któremu asystował "Grosik".

30-letni skrzydłowy minutę później strzelił swojego drugiego gola w tym starciu. Podopieczni Nigela Adkinsa nie zamierzali odpuszczać rywalom i czwartego gola strzelili w 67. minucie. Piłkę do siatki skierował doświadczony napastnik Chris Martin. Niespełna dziesięć minut później "Tygrysy" po raz piąty pokonały Bena Alnwicka, a uczynił to Jarrod Bowen.

Dzieła zniszczenia dokonał w 83. minucie rezerwowy Nouha Dicko. 26-letni reprezentant Mali pięć minut wcześniej pojawił się na placu gry.

Grosicki rozegrał całe spotkanie i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Wychowanek Pogoni Szczecin w tym sezonie rozegrał 19 spotkań w lidze i strzelił w nich 4 gole oraz zanotował tyle samo asyst. W drużynie pokonanych w 82. minucie na murawie zameldował się Paweł Olkowski.

Lider Championship - Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie poniósł drugą porażkę z rzędu. Tym razem "Pawie" uległy na wyjeździe Nottingham Forrest 2:4. Asystę przy pierwszej bramce dla gości zanotował Klich. Finalne podanie przy golu zaliczył również Paweł Wszołek. Jego Queens Park Rangers zremisowało 2:2 w Birmingham z Aston Villą.

Ekipa Bartosza Białkowskiego - Ipswich Town musiała uznać wyższość Millwall i to na własnym terenie. Londyńczycy pokonali gospodarzy 3:2. Polski bramkarz spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych. Inny nasz golkiper Tomasz Kuszczak, tradycyjnie już znalazł się poza kadrą meczową Birmingham, które zremisowało 1:1 z Sheffield Wednesday na ich obiekcie.