Raków Częstochowa pewnie zmierza do Ekstraklasy. Czy sprawi niespodziankę w PP?

Piłka nożna

Jak będzie wyglądał 2019 rok w polskiej piłce? Kto sięgnie po tytuł mistrzowski i Puchar Polski? Kto awansuje do Ekstraklasy? Czy Raków Częstochowa nadal będzie zachwycał kibiców na krajowym podwórku? Zobaczcie piłkarską prognozę na 2019 rok.

Na krajowym podwórku faworytami do mistrzowskiego tytułu są Legia i Lechia. Obydwa zespoły skutecznie godzą grę w lidze z występami w Pucharze Polski, gdzie dotarły do ćwierćfinału. Na PP przejechała się między innymi poznańska lokomotywa - Lech odpadł już w 1/8 finału z Rakowem Częstochowa. W walce o półfinał ekipa Marka Papszuna zmierzy się z 19-krotnym triumfatorem rozgrywek - warszawską Legią.

 

- Legia będzie faworytem, ale jeśli ktoś na tym etapie rozgrywek może się obrońcy tytułu postawić, to właśnie jest to Raków Częstochowa. Jechałem pod Jasną Górę na mecz z Lechem bardzo ciekawy tego, co właściciel Rakowa Michał Świerczewski, trener Papszun i grupa piłkarzy potrafili stworzyć. Muszę powiedzieć, że byłem naprawdę zachwycony - mówi Mateusz Borek.

 

Raków po 21. kolejce Fortuna 1 Ligi ma aż 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli Sandecją Nowy Sącz. - Wydaje mi się, że Raków pewnie zmierza do Ekstraklasy. Nie ma innego scenariusza. To nie jest drużyna, która wygrywa fuksem, grając jedną skuteczną kontrę - twierdzi komentator Polsatu Sport. A Cezary Kowalski dodaje: - To jest drużyna, która poradzi sobie w warunkach Ekstraklasy i będzie w niej powiewem świeżości. A w trenerze Papszunie niektórzy widzą już nawet przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski - puentuje popularny "Cezary z Pazurem".

 

Piłkarze grający w Ekstraklasie wrócą na boisko w lutym, pierwszoligowcy dopiero w marcu. Mecze 1/4 finału PP zaplanowano na 26-28 lutego, a jako terminy rezerwowe przewidziano 5-7 i 12-14 marca.

Szymon Zaworski, psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie