Premier League: Udany mecz Bednarka z Chelsea. Strzelanina w Bournemouth

W środowych spotkaniach Premier League kibice byli świadkami wielu bramek, choć strzelały głównie zespoły ze środka tabeli. W najciekawszym spotkaniu na Vitality Stadium Bournemouth zremisowało 3:3 z Watford FC. Zwycięstwo odniósł Manchester United, wygrywając 2:0 z Newcastle. Zawiodła Chelsea, która tylko zremisowała przed własną publicznością z Southampton 0:0. Cały mecz w barwach "Świętych" zaliczył Jan Bednarek.

Na Stamford Bridge przyjechało Southampton, które wyraźnie potrzebowało punktów do wydostania się ze strefy spadkowej. W spotkaniu czwartej z siedemnastą drużyną nie było zaskoczeniem, że to "The Blues" dominowali i dłużej utrzymywali się przy piłce. Podopieczni Maurizio Sarriego oddali 17 strzałów na bramkę, jednak żaden nie znalazł drogi do bramki. Co prawda gola strzelił Alvaro Morata, ale w tej sytuacji był na pozycji spalonej, co zauważył sędzia. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Bednarek, który obejrzał żółtą kartkę.

Na St. James Park Newcastle próbowało zatrzymać rozpędzone "Czerwone Diabły". Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera po trzech zwycięstwach z rzędu uchodzili za odmienioną drużynę, choć w środowy wieczór przez dłuższy czas bili głową w mur. Dopiero w 64. minucie po błędzie bramkarza Martina Dubravki bramkę zdobył Romelu Lukaku. Słowacki golkiper wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał napastnik United. Drugą bramkę dla gości zdobył Marcus Rashford.

Gorąco było w Bournemouth w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mecz został opóźniony o 15 minut z powodu alarmu pożarowego, który uruchomił się na jednej z trybun. Musiała interweniować straż pożarna. Po zażegnaniu zagrożenia kibice z południa Anglii zobaczyli emocjonujące widowisko szczególnie w pierwszej połowie. Troy Deeney wyprowadził Watford na dwubramkowe prowadzenie, następnie dwoma trafieniami odpowiedzieli gospodarze. Do końca pierwszej połowy fani zobaczyli po trzy bramki w wykonaniu każdej z drużyn. To pierwszy mecz od 2015 roku, w którym do przerwy padło sześć goli. Do końca spotkania utrzymał się bramkowy remis. Na ławce cały mecz przesiedział Artur Boruc.

W innym meczu z polskim akcentem West Ham United odrobił straty w meczu z Brighton. Piłkarze z południowego wybrzeża strzelili dwa gole w ciągu 120 sekund po dwóch identycznych rzutach rożnych. Przy pierwszej bramce źle wypiąstkował piłkę Łukasz Fabiański, który rozegrał całe spotkanie. W podobnie szybkim tempie "Młoty" wyrównały. Marko Arnautović w dwie minuty doprowadził do stanu 2:2, uszczęśliwiając kibiców zgromadzonych na Olimpic Stadium. Po remisie drużyna ze wschodniego Londynu plasuje się na dziesiątej pozycji w tabeli.